Összefogás a kézművesség világnapján

A Magyar Kézműves Szövetség nagyszabású rendezvény-sorozattal készül a kézművesség világnapjára 2021. június 12-én, amelynek fővédnöke dr. Vitályos Eszter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára. Az ország különböző pontjain egyszerre nyílnak ki a szövetség tagjainak műhelyei, hogy megmutassák a mesterségek hallatlan gazdagságát, sokszínűségét.

A Magyar  Kézműves  Szövetség országos  kampánnyal  készül  a  kézművesség világnapjára. A rendezvény fővédnöke az Emberi  Erőforrások  Minisztériuma európai  uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára, dr. Vitályos  Eszter, aki maga  is  tiszteli  a  hagyományokat,  a  magyar  tárgyalkotó  kultúrát.  A  szövetség közel tíz éve alakult  meg  azért, hogy egy alkotó közösségbe tartozzanak azok a mesterek,  iparművészek,  akik  életvitelszerű  munkájukkal  erősítik a hazai tárgyalkotó kultúrát. A csapat több mint 70 családi manufaktúrát tömörít magába. Folyamatosan  azon  dolgoznak,  hogy  az  ismert  és  világörökségünkbe  tartozó,  a hazánkban  fellelhető,  még  életben  maradt  húsz  mesterséget  megtartsák  és megőrizzék.

A kézművesség világnapja alkalmából az ország különböző pontjain egyszerre nyitják ki  a műhelyeiket a szövetség tagjai, és várják  mindazokat, akik  szeretik  az  alkotás  szépségét,  a  tárgyak  egyediségét,  a  formák, a színvilág  gyönyörű  játékát.  Kinyílnak  a  kapuk,  hogy  mindenki  megismerhesse  azt  az egyszeri  és  megismételhetetlen  folyamatot,  amelyet  ezek  a  kézművesek alkotásaikon keresztül bemutatnak az érdeklődőknek. A szövetség manufaktúrái nem futószalagon gyártott  termékeket  készítenek, hanem olyan több generációs vagy  több  éves  kicsi  iparosokból,  mesterekből  állnak,  akiknek  a  megélhetés mellett  az  örömszerzés  is  nagyon  fontos.  Az  ötlet,  a  megvalósítás  és  kivitelezés olyan   alkotótevékenység,   amely   ismereteket,   az   anyagokkal   való   technikai fogásokat  igényli.  Ismerni  kell  a  több  száz  éves  megmunkálási  folyamatot  és  az alakíthatóságot.

A nyitott műhelyek listája:


Digitális színház, történelmi tárlat és időutazás: nyílik a Time Machine

Digitális színház, történelmi tárlat és időutazás: nyílik a Time Machine  

Április 8-án Budapest legújabb attrakciója egy egyedülálló időutazásra hív.
Nyomozós játék, cellalátogatás, börtönkoszt, tombolanyeremények a Várbörtönben

Nyomozós játék, cellalátogatás, börtönkoszt, tombolanyeremények a Várbörtönben 

Egyéves születésnapját igencsak különleges módon ünnepli a veszprémi Várbörtön Látogatóközpont.
Békéscsabán kezdődik a tavaszi fesztivál

Békéscsabán kezdődik a tavaszi fesztivál 

Csaknem harminc rendezvényt kínál a Békéscsabai Tavaszi Fesztivál.
Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben

Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben 

A rendezvényszektor vállalati eseménymarketing piacának árbevétele 2024-ben 78,4 milliárd forint volt és 4,3 százalékos növekedést mutatott.
Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum

Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum 

Idén 120 éves a badacsonyörsi botanikus kert.
Hagyományőrző húsvéti napok Matyóföldön

Hagyományőrző húsvéti napok Matyóföldön 

Matyó Húsvét Mezőkövesden április 20-21-én.
Ilyen lesz a Debrecenbe költöző Természettudományi Múzeum

Ilyen lesz a Debrecenbe költöző Természettudományi Múzeum 

Eredményt hirdettek a múzeum megjelenésére kiírt pályázaton: az első helyet a világ egyik vezető irodája szerezte meg.
A Káli-medence egyik legkisebb településére költözik nyáron a Thália Színház

A Káli-medence egyik legkisebb településére költözik nyáron a Thália Színház 

Július 5. és augusztus 17. között Salföldön várják a közönséget.
Újra nyit a Dinó Park

Újra nyit a Dinó Park 

Megkezdi az idei szezont Budapest egyik kedvenc élményparkja, a DinoPark KÖKI 25 helyszínnel és 80 dinoszaurusszal várja látogatóit.
Majomtúra a Richter Safari Parkban

Majomtúra a Richter Safari Parkban 

Pénteken nyitja meg újra kapuit a nagykőrösi Richter Safari Park, ahol az idei szezonban majomtúra is várja az érdeklődőket .

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.