Ötéves rekord a balatoni hajózásban

Az elmúlt évek legjobb szezonját zárják a Balatonon.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) rendkívül pozitív adatokkal zárta a főszezont, a kempingek kivételével a cég minden üzletága kiválóan teljesített. Mint dr. Halmos Gábor elmondta, nem csak a múlt évinél volt sikeresebb a működésük, az utóbbi öt év legjobb eredményét produkálták.

A huszonkét kikötővel rendelkező balatoni önkormányzat tulajdonában lévő Bahart vezérigazgatója a cég hagyományos főszezonzáró fórumán tájékoztatta a polgármestereket, újságírókat és más meghívottakat a már ismert mutatókról.

A társaság menetrend szerint közlekedő hajói 15 százalékkal jobban teljesítettek, mint tavaly, a sétahajóknál pedig 32,3 százalékos volt a forgalomnövekedés. A személyszállítás együttesen 19,1 százalékkal, mintegy százezer utassal produkált nagyobb forgalmat eddig a múlt évinél. Ezzel az elmúlt öt év legjobb eredményét valósították meg, miközben még javulhat is az eredmény, mivel csak október 5-én zárul le a őszi szezon. Az utasforgalomét közelíti a belőle származó bevétel emelkedése is, ami 16,5 százalékkal haladja meg a múlt évit, miközben nem emeltek árakat és családi kedvezményt vezettek be.

Nőtt a kompforgalom is

A társaság működésében jelentős súllyal szereplő kompforgalomnál az utasok száma nyolc százalékkal, az elszállított járműveké 6,5 százalékkal, a kerékpároké 16 százalékkal emelkedett, miközben a kompok árbevétele 10,3 százalékkal nőtt. Jó szezont teljesítettek a kis befogadóképességű gyorshajók is. A már korábban meglévő Calypso és a múlt év őszén vásárolt Hunor és Magor összesen 15 ezer főt szállított.

A vitorláskikötőknél 1,6 százalékkal nőtt a hajóhely értékesítés, miközben az árbevétel 3,5 százalékkal emelkedett. Kempingeknél kis mértékben csökkent a vendégek és vendégéjszakák száma, de a cég új irányítással működő siófoki hotele javított a tavalyi eredményen.

Halmos Gábor elmondta, hogy a társaság összesített bevételei várhatóan felülmúlják a tavalyi kiváló szezonét. Közben csökkentették a ráfordításokat is, pedig az idei szezonban érzik meg igazán a mederhasználati díj nagy terhét.

Környezetbarát motor, új vízibusz

A fejlesztések között a 123 éves Helka új, környezetbarát motorjának beépítését és egy vízépítő flotta megvásárlását említette, aminek köszönhetően a jövőben mentesülnek a bérleti díj fizetése alól.

A vezérigazgató bejelentette, hogy csütörtökön előszerződést írtak alá a Beatrix nevű vízibusz megvásárlására. Ha a Duna és a Sió vízállása lehetővé teszi, rövidesen Siófokra úsztatják a Fonyód motoroshoz hasonló járművet. Teljes belsőrészcsere után jövő májusban szeretnék forgalomba állítani.


Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben

Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben 

Van valami egészen különleges abban, amikor a lefelé néző kutyapózt egy (vagy több) valódi kutyával az oldalunkon csinálhatjuk. Eplényben, a Síaréna Vibe Parkban kipróbálhattuk.
Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók

Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók 

Hétvégén is tartott az IKEA-dolgozók sztrájkja, tájékoztatta Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke az MTI-t.
Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben

Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben 

Látványos figyelemfelhívó akcióval sürgették egy új, átfogó klímatörvény megalkotását pénteken a pesti Városligetben.
Előkelő díj a füredi strandnak

Előkelő díj a füredi strandnak 

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobbja.
Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben

Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben 

A csaknem 600 négyzetméteres térben a tervek szerint három moduláris kiállítótér, könyvtár, kutatószoba és workshop-helyiség kap helyet.
Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja?

Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja? 

Annyit segíthetünk: nem, nem a felcsúti kisvasút a befutó – még az első tízbe sem fér bele.
Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed

Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed 

Meghosszabbított nyitva tartással és új élményprogramokkal készül a nyári szezonra a veszprémi várnegyed.
Három napon át csak a jazz Miskolcon

Három napon át csak a jazz Miskolcon 

Még e hónapban érkezik a Miskolci Dixie és Jazz Fesztivál.
Jönnek a Perseidák!

Jönnek a Perseidák! 

2026-ban a Perseidák mellett egy részleges napfogyatkozás is különleges programokat ígér a Hortobágyon.
Világzene és francia életérzés a Duna-parton

Világzene és francia életérzés a Duna-parton 

Ismét Utcabált rendez a Francia Intézet.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.