Szeretjük a magyar bort

A Tesco több mint 100 pincészettől, borászattól vásárol magyar bort, a teljes borválaszték több mint fele, vagyis 547 fajta, míg a 27 Finest borból 7 prémium minőségű hazai bor. A vállalat a legnagyobb hazai borkereskedő: 2014-ben több mint 17 millió palack magyar bort értékesített. A borok boltba kerülését magas szintű minőségellenőrzési folyamat előzi meg.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A hazai beszállítók szerepe a borok esetében is kiemelt fontosságú a Tesco számára. A saját márkás boroknál a vállalat technológusai ellenőrzik a borászatokat és az üzemeket, hogy azok megfeleljenek a szigorú minőségbiztosítási követelményeknek. Figyelik azokat a folyamatokat is, amelyek a Jó Gyártási és Higiéniai Gyakorlatot követve biztosítják az állandó, elvárt termékminőséget és elősegítik a folyamatos termékelérhetőséget. Minden más márkájú termék esetében a minőségbiztosítási követelmények betartása a szállító felelőssége, de az áruházlánc ellenőrzi azokat. A borászati hatóság laboratóriumi és érzékszervi vizsgálatok alá veti a borokat, amely alapján meghatározza a bor minőségét és megállapítja jogszabályi megfelelőségét. A hatóság által kiállított forgalomba hozatali engedéllyel és NÉBIH engedéllyel rendelkező, belistázásra javasolt termékeket a Tesco minőségbiztosítással foglalkozó szakemberei vakteszt során kóstolják és értékelik.

„Minden egyes tételt lekóstolunk és visszakóstolunk. Nemcsak az új ajánlatokat teszteljük, hanem a már választékunkban megtalálható borok új évjáratait is, hogy vásárlóink mindig egyenletes minőséget kapjanak. A tesztelés során elvárás, hogy a fajtaborok legyenek tiszták, mutassák a fajtajelleget, és természetesen legyenek finomak” – mondta Réti György, a Tesco-Global Áruházak Zrt. magyarországi borbeszerzője.

„A legfontosabb szempont a borok minősége, ezért vakteszten értékeljük azokat. Saját márkás termékeink értékelésében a vállalat minőségbiztosítási kollégái is részt vesznek. A minőség mellett nagyon fontos tényező a jó ár/érték arány, valamint a borok kiválasztásakor természetesen a fogyasztók igényeit is szem előtt tartjuk. A döntésben nagy segítséget nyújt a beszállítók tapasztalata, tudása, és folyamatosan figyelünk az aktuális trendekre is” – tette hozzá Pálinkás Gábor, a vállalat borszakértője.

A beszerzési szempontokat követve az áruházlánc állandó választékát képezi például a Frittmann Testvérek 2014-es Irsai Olivérje, a Gál Szőlőbirtok és Pincészet 2014-es Kékfrankos Rozéja, és a Bock Pince 2013-as Kékfrankosa. Ezeket a Magyar Bormustra országos borverseny szakmai zsűrije aranyéremmel díjazta, míg a verseny főtámogatójaként a Tesco különdíjjal is elismerte. Az áruházakban a vásárlók a Bormustrán díjazott további borokkal, valamint a Tesco Finest kínálatába tartozó magyar borokkal is találkozhatnak.

A Tesco Finest kategória kiváló minőségű, oltalom alatt álló eredetmegjelöléssel ellátott (OEM) és fajtára jellemző érzékszervi tulajdonsággal rendelkező borokat tartalmaz, amelyben mindenki megtalálja az ízlésének megfelelőt. A Tesco borkínálatával igyekszik edukációs tevékenységet is folytatni: a Finest választékban olyan igazi különlegességekkel is találkozhatnak a vásárlók, mint a Hilltop Neszmély Irsai Olivérje, a Vylyan Szőlőbirtok és Pincészet Roséja vagy a tokaji Patricius Borház Késői Szüretelésű Sárgamuskotálya.


Megnyílt a Biodóm

Megnyílt a Biodóm 

A budapesti „Biodóm városi oázis” a trópusi és szubtrópusi növények mellett különleges állatfajokat is bemutat a nagyközönségnek.
Jégfürdő – forró napokban

Jégfürdő – forró napokban 

Magyarországon is elérhetővé vált az elmúlt évek egyik legdinamikusabban terjedő egészségtrendje, a hidegterápia.
Százéves a tihanyi levendulás – kiállítással ünnepel

Százéves a tihanyi levendulás – kiállítással ünnepel 

A Tihanyi Apátság újabb száz évre vállalta a levendula hagyományának őrzését.
Egyre több a kutyabarát fürdőhely

Egyre több a kutyabarát fürdőhely 

Idén már 22 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat.
Rendezvényipari szolgáltatókkal bővült a rendezveny.com platformja

Rendezvényipari szolgáltatókkal bővült a rendezveny.com platformja 

A hazai rendezvényszervezési piac meghatározó digitális platformja újabb fejlesztéssel bővült.
Visit Hungary: erős belföldi, mérsékeltebb külföldi turizmus

Visit Hungary: erős belföldi, mérsékeltebb külföldi turizmus 

Az év egészét tekintve is összességében emelkedő pályán van a vendégforgalom.
Múzeumok éjszakája: több százezren vettek részt a programokon

Múzeumok éjszakája: több százezren vettek részt a programokon 

Idén 469 helyszínen, csaknem 3100 programmal várták a kulturális kalandra vágyókat kora délutántól késő estig.
Indul a Széchenyi Fürdő fejlesztése

Indul a Széchenyi Fürdő fejlesztése 

Augusztus végén több mint 3 milliárd forintos fejlesztés indul.
Kevesebb áramfogyasztást kér a lakosságtól a miniszter

Kevesebb áramfogyasztást kér a lakosságtól a miniszter 

A villamosenergia-ellátás biztonságos és zavartalan működése érdekében az áramfogyasztás csökkentésére kéri a lakosságot a 18 és 21 óra közötti időszakban Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
NAV-ellenőrzések a hazai tavaknál

NAV-ellenőrzések a hazai tavaknál 

Idén július 1. és augusztus 31. között fokozott ellenőrzésekre számíthatnak a szezonális szolgáltatást nyújtók is.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.