Új turistautak nyílnak az egri várrekonstrukció során

Új lendületet vett az egri vár 2,1 milliárd forintból megvalósuló rekonstrukciójának központi eleménél, a Szép-bástyánál zajló munka: a szükséges engedélyek beszerzése után már itt is dolgoznak a gépek - jelentette be Habis László polgármester csütörtökön Egerben, sajtótájékoztatón.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Szavai szerint a 19. században, Pyrker János érseksége idején Kálvária-dombbá alakított Szép-bástyát körbejárhatóvá teszik, ezáltal új turistautak nyílnak meg a várban. Tizenhat méteres magasságával a bástya kiváló panorámát nyújt majd a vár egészére.

Az MTI kérdésére a polgármester elmondta, hogy a bástya eredetileg októberre tervezett átadására várhatóan csak jövő tavasszal kerülhet sor.

Interaktív kiállítás a fegyvertárban

Habis László kitért arra is, hogy a Szép-bástya szomszédságában, szintén a turisztikai attrakció-növelő fejlesztés részeként épülő kétszintes, zárt fegyvertárban nyíló interaktív kiállítástól a szezonalitás csökkenését várják.

Nyitrai Zsolt, a térség fideszes országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy Eger az elmúlt négy évben fejlődési pályára állt. Szavai szerint ez annak köszönhető, hogy nagyon jó és eredményes viszonyt sikerült kialakítania a városnak a kormányzattal.

"Nagyon sok közös eredményünk van. Ilyen a történelmi belváros több mint négymilliárd forintból megvalósuló rehabilitációja, a kórház hatmilliárd forintos felújítása, a nyolcmilliárd forintnyi önkormányzat adósság kiváltása, és ilyen a város részére biztosított kétszer egymilliárd forintos szabad felhasználású forrás is" - hangsúlyozta.

Nyitrai Zsolt rámutatott: a vár 2,1 milliárd forintból zajló turisztikai attrakció-fejlesztése szintén ebbe a sorba tartozik. "A vár Eger és Magyarország szimbóluma is, a vidéki Magyarország leglátogatottabb múzeumáról van szó" - mondta.

Forrás: MTI


Merre tart a hazai rendezvényszakma?

Merre tart a hazai rendezvényszakma?  

Június 3-án tartották a hazai rendezvényszervező ágazat legnagyobb szakmai eseményét, a MaReSz Event Touch konferenciát. Helyszíni tudósításunk.
Fürdőszövetség: mi kell a fürdőágazat fellendüléséhez?

Fürdőszövetség: mi kell a fürdőágazat fellendüléséhez? 

A hazai fürdőágazat előtt álló gazdasági, energetikai és turisztikai kihívások és lehetséges megoldások.
Kutyabarát Balaton: egyre több hely várja a kutyás nyaralókat

Kutyabarát Balaton: egyre több hely várja a kutyás nyaralókat 

A megújult weboldalon számos hasznos információ érhető el, többek között kutyabarát látnivalókról, strandokról, szálláshelyekről, éttermekről és vendéglátóhelyekről.
Ízek, történetek a múzeumok mélyén: programhegyek a Múzeumok Éjszakáján

Ízek, történetek a múzeumok mélyén: programhegyek a Múzeumok Éjszakáján 

Több mint 450 intézmény közel 3000 programja közül válogathatunk június 20-án, a Múzeumok Éjszakáján.
Aggteleken jár? Számoljon medvével!

Aggteleken jár? Számoljon medvével!  

Medveveszélyre figyelmeztet az Aggteleki Nemzeti Park.
Régészet Napja: különleges régészeti helyszínek, kulisszatitkok

Régészet Napja: különleges régészeti helyszínek, kulisszatitkok 

Országszerte régészeti lelőhelyek nyílnak meg a látogatók előtt júniusban.
Piknik, design és kortárs kultúra: érkezik a FIKSZ

Piknik, design és kortárs kultúra: érkezik a FIKSZ 

Június 6–7-én újra életre kel a FIKSZ (Független Iparművészeti Kortárs Szalon), ezúttal nyári kiadásban.
Veszprém és az op-art: kiállítás keretek nélkül

Veszprém és az op-art: kiállítás keretek nélkül 

A CODE új produkciója Victor Vasarely világába kalauzolja a látogatókat.
Káosz Travis Scott budapesti koncertjén

Káosz Travis Scott budapesti koncertjén 

Komoly szervezési problémák árnyékolták be Travis Scott amerikai rapper május 30-i csepeli fellépését a Barba Negra Red Stagen.
GKI: 50 milliárd forintot hozhat a fővárosnak a budapesti BL-döntő

GKI: 50 milliárd forintot hozhat a fővárosnak a budapesti BL-döntő 

A BL-döntő nem csupán rövid távú bevételeket generálhat, hanem hosszabb távon is hozzájárulhat Budapest nemzetközi turisztikai pozíciójának erősítéséhez.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.