Hogy ez végül is micsoda, az teljesen rajtunk múlik. Akad, aki a könyvekkel pihen meg, másokat a kézműveskedés tölt fel, míg vannak olyanok, akik az igazán aktív tevékenykedés hívei. Ők azok, akik hajlandóak nekiállni kertészkedni, és teszik mindezt úgy, hogy a Growisland palántái közül kiválasztják a legszimpatikusabb fajtát.
Hogyan válasszunk palántát?
Először is fontos tudni, hogy mennyire vagyunk ügyesek, mennyire értünk a kertészkedéshez úgy nagy általánosságban. A kenderről ugyanis azt érdemes tudni, hogy az egyik legkényesebb és legigényesebb növény, amely minden környezeti tényezőt azonnal megérez, és amely egyből magán hordozza a hiánybetegség jeleit.
Ha sikerül, akkor választhatunk olyan palántát is, amely az átlagos kenderhez képest jóval kevesebb törődést igényel.
Fontos továbbá tudni, hogy milyen igényeink vannak: milyen hosszúak legyenek a növény termesztésének egyes szakaszai, mennyire vagyunk türelmesek, vagy éppen ellenkezőleg, türelmetlenek.
Azt is érdemes számba venni, hogy az egyes fajta milyen ízvilágot képvisel, és milyen fő hatásai vannak az emberi testre.
Ne feledjük, a vegetatív fázis létfontosságú szakasz!
Úgy, ahogy a csíráztatás során is rengeteg minden eldől, a palánták sorsa a vegetatív fázis során pecsételődik meg. Hogy miért is? Mutatjuk!
- A csírázás és a virágzás közti szakasz során válik el, hogy milyen lesz a termésünk, ezért igencsak nagy jelentősége van, hogy ebben az időszakban a maximális figyelmet kaphassa meg a palánta.
- A 3. és a 16. hét közötti időszakra tehető ez a fázis, amikor is a növény fajtától függően vagy oldalra vagy felfelé terjeszkedik.
- Egészen odáig tart ez a szakasz, amíg a fényciklus rövidebb nem lesz. Ez az ősz beálltával történik meg kinti termesztés során, benti kertészkedés esetében viszont nekünk magunknak kell gondoskodni a fény csökkentéséről.
Ha pontosan tudjuk az igényeket, akkor tudunk mindent megadni a növényeknek, és akkor lesz sikeres a szabadidős projektünk is.
Nagy odafigyelést igényel!
Ahhoz azonban, hogy minden a legnagyobb rendben menjen, alaposság, gondosság és szakértői figyelem kell. Ezekkel együtt fogjuk ugyanis tudni kiszűrni, ha bármelyik növényünk hiánybetegséggel küzd. Ha időben észrevesszük, akkor tudunk tenni ellene, így nem vész kárba a sok rááldozott szabad óránk sem, és termésünk is lesz bőségesen!