A 19. alkalommal megtartott UNWTO Közgyűlésen elhangzott, az előrejelzés szerint a következő két évtizedben várhatóan folyamatosan emelkedik a nemzetközi turista forgalom. Ez a növekedés azonban mérsékeltebb ütemű lesz 2010 és 2030 között, mint az elmúlt évtizedekben, ami azt jelenti, hogy a nemzetközi turista érkezések száma világszerte átlagosan 3,3%-al fog emelkedni. Ennek eredményeként évente átlagosan további 43 millió nemzetközi turista fog csatlakozni a turisztikai piachoz.
2010-ben az érkezések száma 940 millió volt, a várható növekedési ütemnek köszönhetően 2012-ben túllépi az 1 milliárdot. 2030-ban pedig várhatóan eléri az 1.8 milliárdot, ami azt jelenti, hogy két évtized alatt 5 millió ember fogja átlépni az országhatárokat naponta kikapcsolódás, üzleti vagy egyéb céllal, indul barátai vagy családja látogatására.
A feltörekvő gazdaságok továbbra növelik is piaci részesedésüket
A nemzetközi turista érkezések száma a feltörekvő gazdaságok desztinációiban várhatóan kétszeres ütemben (+4.4% évente) növekszik majd, mint a fejlett gazdaságokban (+2.2% évente). Abszolút értékben a feltörekvő gazdaságokba, Ázsiába, Latin-Amerikába, Közép- és Kelet-Európába, a Európa mediterrán térségének keleti részébe, a Közel-Keletre és Afrikába évente átlagosan 30 millió turista érkezik, míg az olyan fejlett gazdaságok hagyományos úti céljaira, mint Észak-Amerika, Európa, Ázsia, 14 millió vendég jut évente. 2015-re már a feltörekvő piacokra érkező turisták száma meghaladja a hagyományos piacokét, 2030-ra pedig a részesedésük a nemzetközi turistaérkezésekből várhatóan eléri az 58%-ot.
Ázsiának és a Csendes-óceáni térségnek a részesedése a világ turisztikai piacából nőni fog, a 2010-es 22%-ról 30%-ra 2030-ra. A Közel-Kelet szelete 6%-ról 8%-ra, Afrikáé 5%-ról 7%-ra emelkedik. Mindeközben csökken Európa (51%-ról 41%-ra) és Amerika (16%-ról 14%-ra) részesedése a világ turisztikai érkezéseiből, a növekedés üteme főként Észak-Amerikában lassul.
2030-ra a leglátogatottabb térség Észak-Kelet Ázsia lesz a nemzetközi érkezések 16%-át magáénak tudva, ezt követi Dél- és Mediterrán Európa 15%-al.
Ázsia és Csendes-óceáni térség: dinamikusan növekvő kiutazás
A következő két évtizedben a nagy arányú növekedés főként az ázsiai és csendes-óceáni országokból fog származni, évi 5%-os növekedés, ami átlagosan 17 millió további nemzetközi érkezést generál évente. Európa a következő átlagosan mintegy 16 millió plusz érkezéssel éves szinten, sokkal enyhébb növekedési rátával (+2,5%), hiszen a bázis itt elevel magasabb. A fennmaradó 10 millió további érkezést Amerika (5 millió), Afrika (3 millió) és a Közel-Kelet (2 millió) generálja.