A Dél-Alföldi Regionális Operatív Program pályázati kiírásán támogatásban részesült az elképzelés. A tervezett vállalkozás be kívánja mutatni a termék előállításának hagyományait és különféle módjait, illetve természetesen magát a terméket. A projekt megvalósulása egy új turisztikai attrakciót hoz létre. Így pálinkakóstoló-, és bemutató helyek kerülnek kialakításra, az országban egyedülálló turisztikai programcsomagok keretében.
Magyarország Európai Uniós csatlakozásának évében lépet hatályba az a szabályozás, amely alapján öt Magyarország területén előállított gyümölcspárlat nevezhető pálinkának: a békési szilvapálinka, a kecskeméti barackpálinka, a szatmári szilvapálinka, a szabolcsi almapálinka és a gönci barackpálinka. A földrajzi eredetvédett békési szilvapálinka Békés megye 17 településén készíthető vörösszilvából, amelyhez a Körösök által biztosított klíma, a kötött talaj, valamint a magas napsütéses órák száma szükséges.
A Békési Szilvapálinka Centrum Békés város központjában lesz majd, és itt kerül kialakításra az az interaktív bemutatóhely, ahol egy 42 férőhelyes kóstoltató, illetve egy 80 férőhelyes, előadások, országos rendezvényeknek (pl. pálinkaversenyek, pálinka szinpóziumok) helyet biztosító centrum. A Kisrét Pálinkaház a Szilvapálinka Út békéscsabai állomása, amely nem más, mint egy több évtizede sikeresen prosperáló családi főzde. Itt egy újonnan létesítendő 24 férőhelyes kóstoltató és bemutatóterem épül, ahol a tervezésénél a tulajdonosok törekedtek a családias légkör megteremtésére. A gyulai Pálinkamanufaktúra a város külterületén, a 44-es számú főút elkerülő szakasza mentén, a román határtól néhány kilométerre kialakítandó fogadóépület Gyula turisztikai attrakciókínálatának újabb elemévé válhat. A gyulai pálinkafőzde által működtetett bemutatóhely 42 férőhelyes kóstoltató, a szilvatermés előállításának, felhasználásának módjait bemutató hely szerves részét képzi a teljes projektnek. De természetesen a centrumban is jelen kívánnak lenni, ezt a célt szolgálja a Békési Szilvapálinka Út információs irodájának létesítése a belvárosban.
A felvázolt projekt összköltsége 214 787 386 Ft, melyből az európai uniós és hazai társfinanszírozású támogatási összeg 106 749 331 Ft, a partnerek által biztosítandó önerő 108 038 055 Ft. A projektnek 2010 végére kell elkészülnie. (www.hir6.hu)