A tervek szerint a beruházások előmozdítása érdekében a turisztikai vállalkozások önrész-kiegészítő támogatást kaphatnának programjaik beindításához. Mivel a fővárosban sok régi épületet lebontanak felújítás helyett, ennek a gyakorlatnak az orvoslására a főváros örökségvédelmi tanulmányt készített, amelyhez jelenleg partnereket, támogatókat keres, emellett nagyszabású rehabilitációs programot dolgozott ki.
A főváros nem kívánja támogatni nagy tömeg befogadására alkalmas kongresszusi központ felépítését, a városvezetés véleménye szerint ilyen intézményt magánberuházásban lehet nyereségesen kivitelezni és üzemeltetni. A tavaly tervezett 1 milliárd 200 millió forintos idegenforgalmiadó-bevétel helyett 1 milliárd 246 millió forint realizálódott. Ezt kiegészítve az állami támogatással összesen 3 milliárd 600 millióból gazdálkodhatott a főváros. A BTH támogatására 48,5 millió forintot költött, nagy rendezvényekre összesen 470 millió jutott, az idegenforgalmi keret 200 millió forint volt, a városüzemeltetési feladatok ellátására pedig 630 millió forint állt rendelkezésre. Ebben az évben 1 milliárd 250 millió forintos idegenforgalmiadó-bevétellel kalkulálnak – az adók emelése nélkül. Így összesen 3 milliárd 250 millió forintos keretre számítanak.
A főváros 2007–2008-as költségvetésében a működési költségeket csökkentik a fejlesztések javára. A nagy projektek megvalósításához a főváros hitelt vesz fel. A szervezeti felépítésről szólva a főpolgármester-helyettes elmondta: a megszüntetett turisztikai bizottság helyett jelenleg nincs új testület. A döntés-előkészítő szerepet a gazdasági bizottság tölti be, ezen belül további albizottság kialakításának – döntési jogkör hiányában – nem látnák értelmét. A Fővárosi Közgyűlés 15 bizottságot határozott meg, ugyanakkor a Szervezeti és Működési Szabályzat tartalmaz egy további, közművelődési és turisztikai bizottságot, amelyet azonban nem töltöttek fel.