Október 15-én a raidingi Liszt-központ és Liszt Fesztivál az Osztrák Nagykövetség budapesti rezidenciáján ismertette a sajtó képviselőivel a 2010-11 évi Liszt emlékév programját. A sajtóreggelin jelen volt Helmut Bieler Burgenland kulturális tanácsadója, Dr. Josef Wiedenhofer a Rainingi Liszt Fesztivál ügyvezetője valamint Johannes és Eduard Kutrowatz zongorművész testvérpár, a Raidingi Liszt Fesztivál intendánsai.
Liszt Ferenc a XIX.század egyik legjelentősebb romantikus zeneszerzője, minden idők egyik legnagyobb zongoraművésze 1811. október 22-én, Magyarországon Doborjánban született / ma Ausztriához tartozó Raiding nevű település/. Raidingban a Liszt Központot és Liszt Ferenc Koncerttermet 2006-ban, Liszt szülőháza mellett a zeneszerző hagyományainak ápolására valamint az emlékév helyszínéként hozták létre. A kiváló akusztikával rendelkező épület a holland Kempe Thill tervezőirodája valósította meg, mely 2008-ban elnyerte Burgenland építészeti díját. Mellette áll a múzeumként látogatható egykori szülőház, ahol betekinthetünk Liszt ifjúkori éveibe. Megtudhatjuk, hogyan tudott a hercegi juhászat számvevőjének fia -ebből a környezetből- az európai zongoraművészet csillagai közé emelkedni. Nem mindennapi történet, hogy a Liszt emlékév intendánsai maguk is gyakorló művészek legyenek. Johannes és Eduard Kurtowatz sajátos művészi szemszögből, négy évszakos eseményként építette fel a közelgő Liszt emlékév programját.
2010 és 2011 januárjában majd márciusban, júniusban és októberben kiváló zongoraművészek, rendkívüli zenekarok, szólaltatják meg Liszt Ferenc műveit. A közeli Liszt-évben Raiding mellett Burdgenland más településein is minden kulturális esemény a „lisztmánia 2011” név alatt zajlik majd. A „lisztmánia” olyan történelmi fogalom melyet először Liszt Ferenc híres koncertturnéja alkalmával használtak 1841-42-ben Berlinben, ahol néhány hét alatt Liszt több mint húsz koncertet adott. „Egy igazi maraton -emberfeletti teljesítmény” - Heinrich Heine hatására terjedt el a „lisztmánia” kifejezés. A „The sound of Weimar” projekt keretében 2010 és 2012 között nyolc koncerten hallhatjuk Liszt Ferenc valamennyi zenekari művét eredeti zenekari beosztásban az ősbemutatók előírásainak megfelelően. Élvezhetjük mindezt a Wiener Akademie előadásában Martin Haselböck vezetésével. Igazi meglepetést tartogat Liszt egyetlen operájának előadása -A szerelem kastélya címmel, melyet egészen fiatalon 14-15 éves korában alkotott.