A magyarok száma nő, egyébként csökken az amerikai beutazó turizmus
New Yorkban felére estek a szállodai árak, a Disney-parkokban két éjszaka áráért hármat lehet eltölteni, Miamiban pedig 20-25 százalékkal olcsóbban lehet foglalni szobát az ottani főszezonnak számító téli hónapokra, mint egy évvel ezelőtt – mindez jól mutatja, hogy a gazdasági válság keményen érinti az amerikai utazási ipart is.
Márpedig a visszaesés komoly következményekkel jár, hiszen az Egyesült Államok turisztikai ipara évente 770 milliárd dolláros bevételt ér el, és 17 millió embernek ad munkát. Az aggodalom azonban nem az amerikaiak sajátja, a kedvezőtlen előjelek és statisztikák ellenére ugyanis most is bizakodóak. Ahogyan azt Roger Dow, a US. Travel Association elnöke elmondta, az Obama-kormány elődjeinél jobban figyelembe veszi a turisztikai ipar érdekeit és jelentős fejlesztésekkel is próbálja elősegíteni az idegenforgalom fellendülését. Amint az az USA legnagyobb turisztikai vásárán, a május 16-20. között megrendezett PowWow-n Miamiban kiderült, a fellendülésnek egyelőre kevés jele mutatkozik: az év első négy hónapjában 10 százalékkal csökkent az ide utazó külföldiek száma, és hasonló trend várható a 2009-es év hátralevő részében is. Ezt azt jelenti, hogy a külföldiek évi 142 milliárd dolláros itteni költése is apad majd. Ennél is rosszabb hír, hogy az amerikaiak is kevesebbet költenek utazásra és üdülésre az idén. A legfrissebb kimutatások szerint ezen a nyáron 14 millióval kevesebben repülnek majd az USA-ban - más szóval naponta 150 000-el kevesebb utas fordul meg az amerikai reptereken. A szakági szövetségnek számító Air Transport Association adatai szerint az idei nyárra várt 7 százalékos csökkenés után 195 millió utasra számítanak majd. Ez nem mutatkozik majd meg szellősebb repülőgépek formájában, mert a légitársaságok már most csökkentették belföldi járataik számát – sőt kevesebb lesz a transzatlanti járatok száma is, mégpedig naponta 32-vel. Fellendülésre legkorábban 2011-ben vagy 2012-ben számítanak. A nemzetközi trendekkel ellentétben nő az USA-ba utazó magyarok száma. Az idei év első három hónapjában 10 százalékkal nőtt a kiutazok száma, és ez azt jelenti, hogy az idén 45 ezernél több magyar turistát regisztrálhatnak az amerikai statisztikák. Egy átlagos magyar egyébként 10 napot tölt a tengerentúlon, és ez idő alatt 2000 dollár fordít szolgáltatásokra és vásárlásra.
Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).