1983 óta a Mercure szállodák borkínálatát minden évben egy szakértőkből, borászokból és borkedvelő szállodai partnerekből álló zsűri állítja össze. Ebből a válogatásból kerül ki többfordulós vakteszteléssel a legjobbnak ítélt, egy évre szóló borok gyűjteménye, az úgynevezett Grands Vins Mercure Kollekció.
A szállodákban dolgozó amatőr kóstolók - tekintélyes borászok és a bort kiválóan ismerő szakemberek társaságában - év elején választották ki a több száz féle borból azt a 69-et, amelyek majd érdemesek lesznek a ház bora címének viselésére. Az igazi győzteseket azonban a végső fordulón, március 7-én a Mercure Budapest City Center szállodában a vendégek értékelték, akik egy éven át rendelnek-válogatnak az itallap nedűiből, várhatóan 2012 tavaszától. A hazai Grands Vins Mercure borok jelentőségét és magas presztizsét jól mutatja, hogy az idei borválogatás iránt nagyon megnőtt az érdeklődés: a rendezvényre 120 vendég érkezett.
Horváth Gábor, a magyarországi és a szlovákiai Mercure szállodák brand menedzsere, a Mercure City Center szálloda igazgatója nyitotta meg az estét és hirdette ki a hagyományoknak megfelelően a tavalyi legnépszerűbbeket: ennek alapján a 2011-2012-es évben a Mercure szállodák összesítése alapján a legkedveltebb pincészet fehérbor kategóriában a Szent István Korona pincészete lett, Laczkó Gábor borászt kérték a színpadra, a vörösborok kategóriájában pedig a Garamvári Szőlőbirtok pincészete, Garamvári Vencel kapott díjat. Míg a különdíjat, Módos Péter vehette át, aki szakértőként hosszú évek óta segíti a munkát és viszi jó hírét a Grands Vins Mercure borválogatásnak szerte a világon.
Az igazi különlegessége az volt az estének, hogy első alkalommal volt együtt 69 borfajta, 16 ételfogás 3 hangulatban. A teremben 3 különböző borsor és ezzel tökéletesen harmonizáló 3 ételsor került felszolgálásra az illatjegyeket is szem előtt tartva. Az azonos borsort kóstoló asztalokat a Grands Vins Mercure színeivel különböztették meg egymástól. Így narancs, zöld és bordó színnel megvilágított asztalok körül foglalták el helyüket a partnerek, minden asztalnál egy-egy borszakértő, borász segítségével. Különböző megvilágításban, más-más borokat és ételsorokat fogyasztva fedezhették fel, hogy a különböző íz- és illatjegyek hogyan párosulnak egymással.