Keresve sem találna jobb helyet az ember egy halfőző versenynek, mint Gyomaendrőd. A Hármas-Körös és a 16 holtág kedvenc területe a pecásoknak, a több mint egy évtizedes helyi rendezvény pedig az évek múlásával egyre patinásabbá válik. Az indulók között határon túlról érkező és budapesti nevezőket(ugye, Tibcsi Bácsi Csapata) is találtunk. A versenyzők szívélyesen kínálták a halászlére, vagy/és egyéb halétkekre odasereglő kíváncsiskodókat.
A zsűri elnöke, Prohászka Béla a hír6-nak elmondta, hogy idén némileg módosult a feladatuk, hiszen ők is aktívan közreműködtek, minden indulóhoz odamentek és szakmai tapasztalataikkal segítették őket, bár sokaknak egyáltalán nem kellett instrukciót adni, egyszersmind a fesztivál példaértékét emelte ki, mivel ma Magyarországon csökken a halfogyasztás. Tolnai Péter a rendezvény kiváló hangulatáról beszélt, a Békés Megyei Közgyűlés alelnöke további támogatásáról biztosította a rendezőket. Fekete Péter a Békés Megyei Jókai Színház igazgatója amellett, hogy különdíjakat adott át, a teátrum sátrát is kölcsönözte a szervezőknek, így az egész napos műsorfolyam, illetve a ceremónia nem a nyári kánikulában zajlott.
Várfi András az esemény kapcsán az összefogás erejét hangsúlyozta, a város polgármestere szerint szükség van az ilyen rendezvényekre, ahol a dolgos mindennapok után szórakozhat a lakosság. A zsűri értékelése szerint a dunai jellegű halászlét Karakas János készítette a legjobban, a tiszai-körösi jellegű halászlét a legfinomabban Szucsány György főzte , míg a temérdek ételkülönlegességgel nevező Sárréti Pákászvilág Hagyománytisztelőinek Egyesülete egyéb-, egyúttal az abszolút kategóriában lett első. A gyomaendrődi indulók közül ki lehet emelni Jenei Lászlót, aki aranyfokozatú étele mellé, különdíjakat is kapott. A rendezvény fővédnöke Dr. Fazekas Sándor, vidékfejlesztési miniszter, míg védnöke Farkas Zoltán, a Békés Megyei Közgyűlés elnöke volt. (forrás: Hír6)