A 6,5 milliárd forintos új beruházás eredményeként (projektérték több mint 8 milliárd forint) elkészülő projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.
Strand, úszómedence, új tanmedence (SZUE)
Megújultak a SZUE sok tekintetben elavult létesítményei, új nyári öltözőépület került kialakításra közel 700 öltözőszekrénnyel, szociális blokkal, vendéglátó egységekkel és igazgatási terekkel. A főépület több mint 230 parkolóhelyén kívül a nyári öltöző garázsszintjén is közel 30 zárt parkoló áll a vendégek rendelkezésére. Felújításra kerültek az élménymedence kültéri csúszdái, az úszómedence sátrának fűtési és túlnyomásos rendszere, megújult a park. A SZUE területét új, fedett, fűtött folyosó köti össze a Napfényfürdő Aquapolis Szeged főépületével. A korábbi gyógymedence átalakításával létrejött egy új tanmedence is. A strand a csúszdás élménymedencével és gyermekmedencékkel, az úszómedence és tanmedence, a felújított és füvesített park várhatóan változatlanul nagy népszerűségnek örvend majd a szegediek körében.
Élményfürdő Európa leghosszabb fedett vízicsúszdájával
A Napfényfürdő éves nyitva tartású részeinek egyidejű befogadóképessége is mintegy 3000 fő, a medencék vízfelülete összesen közel 4400 m2. Az új, belső élménymedence térben a különböző élményelemeken kívül (sodrófolyosó, zuhatagok, csúszdák stb.) egy lifttel megközelíthető 30 méter magas toronyból indul 27 méter magasból Európa leghosszabb éves üzemelésű vízi testcsúszdája (zárt anakonda: 272 m, zárt anakonda leérkezésnél kamikaze szakasszal: 223 m); a galériaszintről további hét csúszda indul. A komplexum közel 1000 méternyi csúszdaeleméből 700 m új, fedett.
Wellness, „csendes wellness”, mint új szolgáltatás
A fejlesztés során megvalósultak a korábban szinte teljesen hiányzó wellness-szolgáltatások: szaunák, aroma- és sókamrák, nedves- és szárazgőz kabinok, pezsgő- és masszázsfürdők, relaxációs (csendes) zónák. A wellness-medence egy belső és egy külső medencéből áll, amelyek kiúszóval kapcsolódnak egymáshoz. A fürdő területén belül egy kifejezetten csendes, relaxációs zóna is kialakításra került („csendes wellness”), ahova csak 16 éven felüliek léphetnek be. Az országosan is egyedinek számító szolgáltatás keretében pezsgős bekészítést, masszázst és exkluzívan nyugalmas miliőt kaphatnak itt a vendégek.
Gyógyászat
A fejlesztés eredményeként a korábbinál nagyobb kapacitással, lényegesen színvonalasabb, korszerűbb és jobban szervezett gyógyászati szolgáltató egység került kialakításra a mozgásszervi betegségek kezelésére, rehabilitációra. Az új gyógyászati részleg két szintjén egyéni gyógytorna szobák, fizikoterápiás szobák, víz alatti vízsugár masszázs (tangentor) helyiségek, szénsavas fürdők, gyógyvizes kádfürdők, az iszappakolás kezelőhelyiségei, csoportos víz alatti tornamedence, gyógyvizes medence, súlyfürdő, orvosi gyógymasszázs és gyógytornaterem várja a gyógyulni vágyókat. A projekt részeként a gyógyászati részlegen belül – Magyarországon egyedülálló módón – új szolgáltatási elemként 14 kétágyas szobával, külön fürdőszobával rendelkező nappali kórház épült.
A projekt finnaszírozása
Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata és szakmai befektetőként az ország legnagyobb magyar tulajdonú szállodavállalata, a Hunguest Hotels Zrt. létrehozta a Ligetfürdő Kft-t, 80-20%-os tulajdoni arány mellett az önkormányzat javára. A Ligetfürdő Ingatlanfejlesztő és Fürdőüzemeltető Kft. által 2008. május 8-án a DAOP 2.1.1/G. Versenyképes turisztikai termék- és attrakciófejlesztés kiemelt projektre beadott pályázat a 2008. július 25-i döntés értelmében 3 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást nyert el. Ugyancsak 3 milliárd forint a Magyar Fejlesztési Bank hitele, amelyre a Hunguest Hotels Zrt. – egyedüliként – készfizető-kezességet vállalt. A beruházás EU-pályázatban szereplő építési, eszközbeszerzési részének értéke több mint 6 milliárd forint, a teljes projekt értéke – az önkormányzati telekapporttal, egyéb telekvásárlásokkal, fogyóeszközökkel, a „csendes wellness” építésével és a Hunguest Hotels Zrt. által nyújtott, MFB-hitelnek alárendelt tagi kölcsönnel együtt – több mint 8 milliárd forint.
A több mint 8 milliárd forintos beruházás egy olyan országos hatású fejlesztést jelent, amely révén a Napfényfürdő Aquapolis Szeged a Dél-Alföldi Régió nevezetessége, minden korosztály számára kiemelkedő vonzerőt kifejtő attrakciója, a térség idegenforgalmi fejlesztésének bázisa lehet. Az új fürdőkomplexum átadása után nem csak a városból és annak vonzáskörzetéből, hanem az ország távolabbi részéből és külföldről is Szegedre látogatnak az emberek, hogy kipróbálják, élvezzék a rendkívül látványos, egyedi és komplex szolgáltatásokat.