A rendezvényen Ujhelyi István, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium államtitkára „Tendenciák, kilátások, befektetési lehetőségek a magyar turizmusban” címmel tartott előadást a belga üzletemberek előtt. A magyar delegáció részvételének célja a magyarországi egészségturizmus külföldi népszerűsítése, az ágazat bemutatása, a magyar turisztikai ágazatba való befektetés lehetőségeinek ismertetése volt. Az államtitkár elmondta: a magyar turisztikai ágazatok GDP-je 3,5 milliárd euró, ami a nemzetgazdaság egészéhez képest 5 százalékos részesedést jelent, a kormányzat célja hogy ez a mutató néhány éven belül 10-10,5 százalékra emelkedjen. A konferencián elhangzott: a nemzeti turizmusfejlesztési stratégia három prioritása a kongresszusi turizmus, a nemzeti örökségre, azaz a természeti kincsekre és kulturális hagyományokra építő turisztika és az egészségturizmus. A jövőben a fürdők korszerűsítése mellett a komplex szolgáltatást nyújtó gyógyhelyek kialakítására helyezik a hangsúlyt. Niklai Ákos, a Magyar Turizmus Zrt. igazgatóságának elnöke hangsúlyozta, Magyarország adottságai valóban kiválóak, hiszen több mint 1300 termálvíz-forrással rendelkezünk; spa-, illetve welness-szállodáink száma évről-évre folyamatosan nő. Az összes hazai hotelkategóriából ez az ágazat mutatja a legnagyobb növekedést a vendégéjszakák számát tekintve. Ruszinkó Ádám, az EurpSpa Kft. ügyvezetője és az NFÜ programvezetője a magyar egészségturizmus stratégiáját mutatta be, Rétfalvy György, az ITDH vezérigazgatója a befektetés-ösztönzésről, a Magyar Fejlesztési Bank képviselője a termálturizmus fejlesztésének üzleti lehetőségeiről számolt be. A konferencián a dél-alföldi, az észak-magyarországi és a dél-dunántúli termálrégiónk is bemutatkozott.
Belga befektetőket céloztak meg
A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) tegnap „A magyarországi termálfürdők turisztikai hasznosítása” címmel szervezett szakmai konferenciát Brüsszelben.
Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
Interjú
Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.