A szakállamtitkár többek közt ismertette az idei első két hónap vendégforgalmának alakulását: örömmel konstatálta, hogy januárban és februárban 781 ezer vendég érkezett hazánkba – ez a szám azt mutatja, hogy sikerült teljesíteni a többletforrásként kapott 500 millió forint feltételét, miszerint 300 ezerrel növelni kell a vendégéjszakák számát, az előző év azonos időszakához képest.
A turizmustörvény tervezetét április 23-án tárgyalja a kormány. Mint a szakállamtitkár elmondta, az utóbbi hónapokban többnyire már csak a jogtechnikai kérdések tisztázása volt a fő feladat. Az OIB a tervezett törvény teljes szövegét megismerhette, megtárgyalhatta és véleményezte. Az STB elnöke, Bánki Erik azonban kifogásolta, hogy az STB elé ez idáig nem került a törvénytervezet. Kovács Miklós a továbbiakban számít a bizottság véleményére, és bízik benne, hogy még az első félévben a parlament is napirendre tudja tűzni a törvényt.
A Gazdasági és Közlekedési Minisztériumtól az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium felügyelete alá került a vendéglátás. Az erre vonatkozó szakmai koncepció főbb pontjait Kovács Miklós az alábbiakban jelölte meg: az ágazat teljes áttekintése, az ide vonatkozó uniós normák tanulmányozása, szoros együttműködés kiépítése a munkaadók és munkavállalók szakszervezeteivel, koncentráltabb, hatékonyabb ellenőrzés kiépítése, valamint a szakképzésre, szakoktatásra is nagy hangsúlyt szeretnének fektetni a jövőben.
Szó esett továbbá arról, hogy a TDM-ek kiépítését a szakállamtitkárság kiemelt feladatként kezeli; a TDM-ekre vonatkozó működési kézikönyv elkészült.
Az orosz piacra szeretnének a jövőben nagyobb hangsúlyt fektetni; elsősorban a gyógy- és wellness-turizmus terén szeretnének jelentősebb eredményeket elérni. Ennek érdekében az Orosz Turisztikai Hivatallal 3 éves megállapodást kötöttek.
2007-ben az összesen 890 millió forintos keretből végül 864 milliót tudtak kiosztani a benyújtott pályázatokra – igaz, e mögött sok munka, hiánypótlás és izgalom áll. Tóth József bizottsági tag úgy értékelte, hogy a 2007-es tapasztalatokat sikerült pozitívan felhasználni az idei pályázatoknál: mind a kiírás, mind a pályázatírás terén. Örömmel vette, hogy az idei pályázati kiírások is sokkal előbb megjelentek, mint egy évvel korábban. A 2008-as pályázatokra rendelkezésre álló keretösszeg 1,5 milliárd forintra emelkedett. Bánki Erik, a bizottság elnöke a Turisztikai Célelőirányzat összegének megemelésért is küzd, mivel véleménye szerint számos olyan kistérségi, helyi kezdeményezés van, amely a térség számára kitörési pont lehet, azonban a feltételek alapján nem támogatható a ROP turisztikai pályázatainak keretéből.