A rendezvény meghívott vendége, Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes előadást tartott „Budapest turizmusa, hogyan tovább?” címmel, amelyhez kapcsolódóan Hansághy Péter, valamint a jelenlévők tették fel kérdéseiket. Szóba került egy budapesti turistafogadó központ és egy nagy befogadóképességű konferenciaközpont hiánya, a Duna kihasználatlansága (mind közlekedési, mind szórakozási szempontból), a tömegközlekedés nem megfelelő ütemű fejlődése, a reptér nehéz megközelíthetősége, egy nemzetközi hajókikötő és a hozzá kapcsolódó buszparkolási lehetőség hiánya, és problémaként merült fel az is, hogy kevés a kerékpár utak száma a fővárosban. A turistabuszok parkolási nehézségeiről, a turisták komfortérzetét negatívan befolyásoló tényezőkről, a kínálati elemek (szállás, vendéglátás) nem megfelelő ütemű és minőségű bővüléséről, a nagy támogatottságú rendezvények elvártnál kisebb ívű fejlődéséről is szó esett. A világörökségi helyszínek „gazdátlanok”, nincsenek jellegzetes budapesti ajándéktárgyak, túl kevés a napi garantált program és attrakció Budapesten – hangzott el, végezetül pedig a turisztikai bizottság hiánya is szóba került. Ikvai-Szabó Imre válaszában hangsúlyozta, hogy a legtöbb felvetett probléma nem a főváros jogkörébe tartozik. A költségvetési helyzet felvázolásával szemléltette, hogy a fejlesztésekre jelenleg kevés pénz jut. Ezért stratégiájuk szerint inkább kb. 5-6 nagy húzóerejű, reményteljes projekt támogatását részesítik előnyben, mint a források elaprózását. Ezeket a turisztikai szakma bevonásával szeretnék kijelölni. Aktuálisan foglalkoznak a közraktárak turisztikai-kulturális célokra történő átalakításával, keresik a megfelelő partnereket a Gödör turistafogadó központtá alakításához. Kapcsolódva a Bécstől Belgrádig tartó Partraszállás Programhoz (2007-2011), a Duna reneszánsza is megkezdődött, ennek része a nemzetközi hajókikötő mielőbbi létrehozása. A világörökségi területek kezelési kézikönyve elkészült, jelenleg jogi természetű vita áll fenn a kezelési szervről. A turisztikai feladatokért a gazdasági bizottság felelős. A főpolgármester-helyettes nem tartaná célravezető megoldásnak egy újabb, külön turisztikai bizottság felállítását.
Dunai randevú a MATUR-ral
A Magyar Turisztikai Egyesület (MATUR) Budapesti Tagozata a Vénhajó Étteremben tartott múlt heti rendezvényén az elmúlt év eseményeinek összefoglalása mellett a MATUR elnöki tagságának bővítésére is sor került Richter Ágnes és Hansághy Péter személyében.
Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
Interjú
Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.