Orosz Ibolya, az egyesület elnöke sajtótájékoztatóján azt emelte ki, hogy ez a civil szerveződés közel két éve alakult 11 pince és étterem csatlakozásával. Ma már 25 tagot számlálnak. Elsődleges céljuk, hogy ismertté tegyék a Szépasszonyvölgyet, amelyet Egerben egyre inkább a kultúra és a gasztronómia völgyeként emlegetnek. Azt is a feladatuk - hangsúlyozta -, hogy elősegítsék a minőségi borkészítést és a kulturált borfogyasztást.
Az idén először végeztek minősítést a szépasszonyvölgyi pincékben, amelyhez az adottságokhoz igazodó rendszert dolgoztak ki - jelentette be Tarsoly József, egri hegybíró. Ebben a szakmaiságot, a borok minőségét, a vendégszeretet, a tájékoztatást és higiéniát vették figyelembe. Összesen tizenhárom pincét értékeltek, amelyek három, kettő és egy szőlőfürt elismerésbe részesültek. A minősítést évente egyszer végzik a jövőben.
A legmagasabb, három szőlőfürtös pincészet minősítést Sike Tamás, Juhász Péter és Molnár László borász tulajdona ért el. A harmadik szépasszonyvölgyi borversenyre 120 mintával neveztek a pincetulajdonosok - tájékoztatott Sike Tamás, a völgyi vendégvárók egyesületének alelnöke. Négy szakmai zsűri bírálta el a nemes italokat és a versenyen hét arany, illetve 26 ezüst érem született. Emellett több különdíjat is felajánlottak a legjobbaknak.
A sajtótájékoztatón Habis László, Eger polgármestere méltatta a történelmi borvidéken tevékenykedő szakmai civilszervezetek munkáját. Kiemelte, hogy több mint másfél évtizedes szándék valósult meg a szépasszonyvölgyi pincék minősítésével. Fontos ez a város életében azért, hogy a völgyben annak a nemzetközi híréhez méltóan fogadhassák a vendégeket.
A sajtótájékoztató után ünnepélyes keretek között adták át a borverseny díjait, majd díszes ruhában vonultak fel az Egri Borbarát Hölgyek, az Egerszóláti Olaszrizling Borrend és az Európai Borlovagrend tagjai. A program utcabállal zárult.