A kereskedelmi szálláshelyek kapacitásainak bővítésére és szolgáltatásaik fejlesztésére 1,2 milliárd forinttal növelnék az eredetileg tervezett 1,51 milliárdos keretet, mert a szakmai minimumot teljesített pályázatok támogatási igénye 4,1 milliárd forint. Az tervezett plusz támogatásnak köszönhetően több mint 5,2 milliárd forinttal nőne a beruházók által fizetendő saját rész nagysága.
A tanács 150 milliós keret növelést indítványozott a Helyi, térségi desztináció menedzsment szervezetek létrehozása, fejlesztése című konstrukciónál is az eredetileg tervezett 250 millió forinthoz mellé. A pénzből 100 millió forintot célzatosan a Balaton Kiemelt Üdülőkörzet pályázatainak támogatására akarnak fordítani. A turisztikai desztináció menedzsment a turizmusfejlesztés helyi erőforrásokra épülő, azok kihasználását rendszerszerűen elősegítő, újszerű módja, mely a potenciális pályázók előzetes aktivitása alapján várhatóan népszerű pályázati cél lesz a régióban.
A NYDRFT kezdeményezte a Városközpontok funkcióbővítő megújítása a nem megyei jogú városokban című konstrukció keretének a növelését is 2,4 milliárd forinttal. Így az eredetileg tervezett 3,7 milliárd helyett 6,1 milliárd forintot fordíthatnának majd az ilyen jellegű pályázatok pénzügyi támogatására az idei évben. Az átcsoportosítást a szakmai minimumot teljesített pályázatok 7,6 milliárd forintos forrásigénye indokolja. Amennyiben a kormány támogatja a kezdeményezéseket, a következő ciklusban ennyivel kevesebb pénz áll majd rendelkezésre. A 2009-10-es időszakra eredetileg összesen 58 milliárd forint támogatás szétosztását tervezték. A kiírandó pályázatainak előkészítése jelenleg folyik. A következő hetekben nyilvános vitára bocsátják a tervezeteket. A társadalmi egyeztetési időszak 2008. november 17-ig tart. A Kormány a dokumentumot várhatóan ez év végén fogadja el a stratégiát, az első pályázati felhívások várhatóan 2009. I. negyedévében jelennek meg. (Az Útikalauz)