"A Bocuse d'Or eszme és szellemiség: van, ami ezzel megfér, s van olyan, ami nem. A feladat jelenleg itt Magyarországon, hogy olyan irányvonalat mutassunk a magyar szakácsoknak, amely alapján dolgozhatnak a megmérettetésen" - fogalmazott a négy nagymester szakács. A mustrán Cristophe Marguin, Frederic Berthod, Joseph Viola és Mathieu Viannay vettek részt, bejárták a patinás épületet, megkóstolták a kolbászt és a szalámit, csipegettek a savanyú káposztából, az alsó szinten megtekintették az úszkáló halakat, vadhúsokat és belsőségeket, végül egyebek mellett fokhagymás lángost és sört fogyasztottak az emeleten.
Reggelizés közben elmondták az MTI-nek: tetszik nekik a piac felhozatalának sokszínűsége, a gyümölcsök és zöldségek kiállítása, "tálalása". Franciaországban a piacon nincs élő hal, s bár ott lehet kóstolni, az áruk zárt rekeszekben vannak. A lyoni vásár sokkal kisebb, maga a csarnok egyszintes és építészeti értéke össze sem hasonlítható a budapestiével - hangsúlyozták. Negatívat nem tudnak mondani, - tették hozzá - ellenben nagyon csábító volt mindaz, amit láttak. A lyoni Bocuse d'Or, szakácsversenyen, - melyet kétévente rendeznek meg - a jövőben magyar séfek is részt vesznek. A nagyközönség számára is nyilvános magyarországi döntő a Hungexpo Zrt. jövő februári szakkiállításán várja az érdeklődőket. A lyoni verseny helyszínén mindenki számára azonos alapanyagból, meghatározott időre kell főzni-sütni.
A Magyar Bocuse d'Or Akadémia elnöke, Kreil Vilmos korábban elmondta: nálunk talán nyolc szakács képes arra, hogy megfeleljen a magas szintű nemzetközi követelményeknek. Közöttük dől el, ki megy csapatával a genfi - európai szintű - elődöntőre. Lyonban már csak 12 ország csapata versenyez, közéjük bekerülni eleve kitüntetés, a tekintélyes pénzbeli díjazáson kívül. A magyarországi győztes séf már itthon is magas összegű jutalomban részesül és külföldön edzhet a svájci, illetve remélhetőleg a lyoni megmérettetésre. (MTI)