Magyarország legmagasabb pontjáról, a Kékestetőről indul hazánk leghosszabb egybefüggő lesiklópályája. Az 1,8 km hosszú pálya felső szakaszán egy nemrég felújított 700 méter hosszú tányéros felvonó, valamint két tanulólift üzemel. A lesiklópálya mindvégig enyhe lejtésű, így kezdő síelők, családok számára is kiválóan alkalmas. A déli pálya teljes hosszán végigsízők a Veronika- réttől síbuszokkal juthatnak viszsza Kékestetőre. Két új pályafenntartó gép gondoskodik a pálya minőségéről, a hó utánpótlását hóágyúk végzik. A síelők vagy a felújított felvonóig síelnek, mely 681 méteres magasságban található, vagy a pálya végéig, és busszal jönnek viszsza a csúcsra. Elkészült a teljes pályán a világítás és hangosítás, ami megnöveli a síelt órák számát. Újdonságként motoros szántúrákat is kínálnak. 2007-re készült el az északi pályákat kiszolgáló új csákányos felvonó. Az 1000 fő/óra kapacitású lift egy fekete 590 méteres és egy piros 390 méteres pályát szolgál ki, így Kékestetőn a sípályák hossza már több mint 3 kilométer. A pálya alsó és felső pontján új szolgáltató és szociális épületek várják a vendégeket. Igazi alpesi hangulatú napozóteraszos körbárban fogyaszthatunk teát, forralt bor és harapnivalót. Kékestetőn éttermek, szálláshelyek, síszerviz, kölcsönző, síoktatás várja a csúcsra érőket. A vendég Mátraházán is újdonságokkal találkozhat: bővített parkoló, információs és jegyiroda épült. A síbérlet ára tartalmazza a síbuszok egész napos használatát.
Mátraszentistván
A mátraszentistváni síparkban hat sípálya várja a téli sportok szerelmeseit. Ezek hossza összesen 3420 méter, az új pályák éjszakai világítással rendelkeznek. Szibériai fenyőből hegyikunyhók épültek és egy teraszos rönkbüfé szolgálja ki a síelőket. Az idei téli szezon újdonsága a háromsávos snowtubing-pálya, ahol kicsik és nagyok egyaránt száguldhatnak lefelé, egy erre a célra kifejlesztett „gumifánkban”. Újdonság az idén telepített Skidata Key- Motion beléptető rendszer, amely gyorsítja a jegyeladást. Elkészült az új korongos Tatrapoma lift is, mely óránként 700 főt tud szállítani, menetsebessége az igényeknek megfelelően állítható. A Sípark liftjeinek összes szállítókapacitása 3100 fő/órára nőtt, ami jelentősen csökkentette a várakozási időt. Két új hóágyú is érkezett a Síparkba a meglévő hat mellé. Magyarországon először telepítenek tornyos hóágyúkat az intenzívebben kopó szakaszokhoz. A négy méter magasra szerelt hóágyúk 25%-kal több havat képesek biztosítani. A mátraszentistváni völgyig terjedő pályavilágítás lehetővé teszi, hogy az esti sízésnél a nagy lifteket is üzemeltetni tudják. A hazai sízők tájékozódását segíti, hogy két nagyfelbontású webkamera mutatja be a pillanatnyi hóhelyzetet szezonkezdettől. A 2006/07-es szezonban 95 napon át lehetett itt síelni. A síközpont elsősorban a családi síelésre összpontosít, ezért a kék pályáktól kezdve a fekete lejtőkig mindenféle meredekségű terep megtalálható itt. Itt található a Mátra egyik legmeredekebb sípályája is. Az új lankás síterületen működik egy síóvoda, tanulólifttel.
Bánkút
Bánkúton található az ország legnagyobb sícentruma. A pályarendszer 6 különböző nehézségű lesikló pályából és 2 könnyű tanulópályából áll. A Bánkút Sí Klub 4 tányéros és 4 tolókaros felvonót üzemeltet, melyek kapacitása 2000 fő/óra. A kezdők tanulását bébilift segíti, és sífutásra is van lehetőség. A csalánosi parkolóból indulnak és ide érnek vissza a 3,5 és 8 km-es karbantartott sífutópályák. A síszezonban Miskolcról síbuszok járnak Bánkútra. – A 2008. október 30-i szélvihar óriási pusztítást végzett Bánkúton. A kár meghaladja a 40 millió forintot, ebből 25–30 milliót a biztosító várhatóan megtérít – tájékoztatta lapunkat dr. Varga József, a Bánkúti Síklub elnöke. „Minden sporttársunkat 40 000 Ft-os síbérlet vásárlására biztatunk, mely az egész síszezonra érvényes lesz. Nagy erőkkel kezdtük meg a helyreállítást, jelenleg mindenki hitelbe dolgozik. Az idő sürget bennünket, amennyiben az Erdészet a kidőlt fák eltávolításával megfelelő ütemben tud haladni, úgy december elejére a 8 sífelvonóból 7 üzemképes lesz. Egyedül a Tatrapoma felvonó – amely a földdel vált egyenlővé – újjáépítése nem lesz kész a szezon kezdetére” – mondta az elnök.
Eplény
A Nordica Skiarena nevű megújult sípályarendszer Eplényben a Bakony déli részén, Veszprém és Zirc között található. Az eplényi síterepen 2006-ban 300 millió forintos beruházással jelentős fejlesztés kezdődött, lecserélték a sífelvonókat és 2007-ben megépült a „Holle anyó kunyhója” pályaszállás is. A hóágyúknak köszönhetően a tavalyi síszezont 72 havas nappal zárták. A sípályák a hazai viszonylatban kiemelkedő felszereltséggel rendelkeznek, 32 hóágyú, mágneskártyás beléptető rendszer, 3 csákányos lift és 4,5 km pályahossz várja a vendégeket. Itt található Magyarország egyik legmeredekebb sípályája, amelynek a lejtése néhol eléri a 30 fokot! A tanulni vágyók is bátran felkereshetik a Nordika Skiarénát, mivel 2 tanulólift és szakképzett oktatók várják a sporttal ismerkedőket, a kisebbek pedig játékkal egybekötve tanulhatnak a zárt területen felállított szórakoztató síóvodában. Kivilágított pályáik minden nap este 9-ig fogadják a síelőket. Az idei szezon újdonságai a kapuk közötti síelés lehetősége és a snowboard-park.
Dobogókő
A dobogókői sípályán tavaly óta szombatonként, igény esetén éjszakai síelésre is van lehetőség. Ugyancsak a múlt évtől használható a Dobogókőről Pilisszentkeresztre vivő kb. 5,5 km hosszú síút, ahonnét a lesiklók hétvégenként busszal juthatnak majd vissza a hegyre. Szintén két éve üzemel egy új felvonó a pályák alsó felén síelő kezdők részére.