A múlt hétvégén a Heves Megyei Önkormányzat, a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége, a Magyar LEADER Szövetség és a Magyar Turizmus Zrt. együttműködésével, a környező települések bevonásával szüreti és bor- ünneppel körítve, a vidék népzenei, néptánc, kézműves és gasztronómiai örökségét mutatták be Egerszalókon.
A „Gyógyvizek völgyében” egyre komolyabb szerepet játszik a turizmus: a különleges gyógyvízre már kiépült a fürdőkomplexum, a nyáron átadták a négycsillagos Saliris Resort szállót. Szálláshelyet minden kategóriában talál itt a vendég, nagyot fejlődött a falusi turizmus is, 150 szállásadónak jelent kiegészítő jövedelmet a vendégfogadás.
Egyre változatosabbak a vendégmarasztaló programok: a Borház, a borászatok, a hagyományőrző egyesületek, a kirándulási lehetőségek, a demjéni fürdő kínálatát növelik a pályázati támogatással felújított és most átadott Barlanglakások. Az egerszalóki Sáfrány utcai barlangházak berendezett skanzenként, kézműves műhelyként és rendezvényhelyszínként működnek a Hőforráshoz vezető turistaút újabb látványosságaként.
A Saliris Resortban tartott sajtótájékoztatón Dr. Horváth Endre, a turizmusért is felelős államtitkár-helyettes ismertette a kormány elképzeléseit: a „Gyógyító Magyarország” programba remekül illeszkedik az Egerszalók és környéke turisztikai kínálata.
Sós Tamás, a megyei közgyűlés elnöke a térség eddigi igen jelentős turisztikai fejlesztéseit sorolta fel.
Dr Csizmadia László, a FATOSZ elnöke, idén először hét régió kiváló falusi vendéglátójának adott át elismerő oklevelet. Ebből éppúgy hagyományt kívánnak teremteni, mint a Hazajáró Falufesztiválok kezdeményezésből. Hangsúlyozta a falusi turizmusnak a fenntartható térségfejlesztésében, a hagyományőrzésben, a helyi termékek értékesítésében betöltött szerepét. Az „Aranytőke Borverseny” eredményhirdetésére délután került sor.