Friedrich Born több mint 15 ezer magyar ember életét mentette meg a II. világháború alatt. Emellett ugyanott a légoltalmi riasztóközpont is megtekinthető, valamint helyt kapott egy történeti-műszaki tárlat is.
Az eredetileg svájci üzletember, Friedrich Born, aki ugyan már 1936-tól Budapesten élt, de 1944 májusában lett a Vöröskereszt követe. Born – akiről a budai alsórakpart Lánchíd és Erzsébet híd közötti szakaszát elnevezték - teljes zsidómentő akciót szervezett, egyaránt koncentrálva a felnőttek és a gyerekek menekítésére. Budapest ostroma alatt, 1944 decemberétől az állandósult bombatámadások miatt biztonságos helyet keresett munkája folytatásához, így irodáját a budai várhegy mélyén található Sziklakórház területén rendezte be.
A Friedrich Born emlékkiállítás mellett átadták a hihetetlen műszaki zsenialitással létrehozott Sziklakórház – sokszor hátborzongató eseményekkel átszőtt – történetét feldolgozó részleget, valamint hazánk egyetlen eredeti helyszínen fennmaradt és bemutatható állapotban lévő polgári védelmi riasztóközpontját is. Utóbbiban állandó készültséget és rendszeres gyakorlatokat tartottak, innen kapcsolták a kerületi légiriadó szirénákat és hangosbeszélőket.