Februárban a külföldi vendégek 489 ezer vendégéjszakát töltöttek el a kereskedelmi szálláshelyeken, számuk 18, az éjszakáké pedig 13%-kal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A legjelentősebb küldő országok közül – a Németországból és az Oroszországból – érkező vendégek eltöltött éjszakáinak száma csökkent, míg az Ausztriából, az Egyesült Királyságból, az Olaszországból és a Csehországból érkező vendégek éjszakáinak száma nőtt.
A külföldi vendégéjszakák számát tekintve három turisztikai régióban bővülést regisztráltak (Budapest–Közép-Duna-vidék, Észak-Magyarország, valamint Nyugat-Dunántúl). Az összvendégforgalom alakulásában meghatározó volt a MALÉV 2012 februári csődje, a fapados járatok térnyerésével az utazóközönség szerkezete is átalakult.
Az év második hónapjában a belföldi vendégek 499 ezer vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken, számuk 6,5, az éjszakáké pedig 4,0%-kal haladta meg az előző év azonos időszaki értéket. A vendégforgalom növekedése négy turisztikai régiót érintett (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Dunántúl, Balaton). A belföldivendég-forgalom 83%-át fogadó szállodákban a vendégéjszakák száma 6,3%-kal nőtt.
Februárban a szállodák szobakihasználtsága átlagosan 37%-os volt, ami 3 százalékponttal magasabb, mint egy évvel korábban. A gyógyszállodák szobáinak igénybevétele átlagon felüli, 51,5%-os volt.
Februárban a kiadott szállodai szobák bruttó átlagára 0,7%-kal csökkent (13 028 forint), az egy kiadható szállodai szobára jutó árbevétel (bruttó REVPAR) 7,8%-kal emelkedett (4867 forint) 2012. februárhoz képest.
A kereskedelmi szálláshelyek összes folyó áron számított árbevétele 4,8%-kal volt magasabb, mint egy évvel ezelőtt. A kereskedelmi szálláshelyek ugyanebben az időszakban összesen közel 15 milliárd forint bruttó árbevételt értek el, ezen belül a szállásdíjbevétel 7,2 milliárd forint volt. A forint/euró árfolyam 293 forint volt februárban, ami 2 forinttal gyengébb, mint 2012. februárban.
A működő kereskedelmi szálláshelyek jelentése alapján februárban 1419 egység fogadott el Széchenyi Pihenőkártyát. A belföldi vendégek az év második hónapjában 649 millió forint értékben fizettek ezen fizetőeszközzel a szálláshely-szolgáltatásokért.
A szálláshely-szolgáltatást nyújtó – több, különböző ágazatban működő – vállalkozások a szálláshelyeken februárban közvetlenül mintegy 26 ezer főt foglalkoztattak, ami 0,9%-kal több az előző év azonos időszakinál.
2013. február 28-án a hazánkban működő kereskedelmi szálláshelyek száma 2058 volt, ezen belül 841 szálloda közel 50 ezer szobával, 805 panzió 9 ezer szobával működött. Az egyéb szálláshelyek (üdülőház, kemping és közösségi szálláshelyek) száma 412 volt.