AZaid Naffa vezette iroda 2000 szeptembere óta visz vendégeket Jordániába hazánkból. Tavaly a magyar turisták száma elérte a hatezret, míg korábban csak négyötszáz magyar utazott Jordániába. A jelentős emelkedés annak köszönhető, hogy alig több mint százezer forintért kínálták a három-, négycsillagos szállodai elhelyezést és a repülőjegyet. Idén a paletta tovább bővül: két- és háromcsillagos szállodai elhelyezést és charterrepülőjegyet is árulnak majd a szezonban hatvan- hetvenezer forinttól.
Aki Jordániába érkezik, az biztos, hogy ellátogat Madabába, az ország legnagyobb keresztények lakta városába, amely mozaikiskolájáról, és a világon egyedülálló mozaiktérképéről híres. Ez a térkép egy százéves templomban látható, melynek építésekor került elő a föld alól a térkép, ami önmagában is egy csoda. Mértani pontossággal ábrázolja a Közel-Keletet Gázával, Jeruzsálemmel és a többi szent várossal. A Nílus deltájáig minden hegy, völgy jelölve van A huszonötször ötméteres térképet a hatodik században készítették, kétmillió színes kőből.
A várostól tíz kilométerre fekszik a Nebo-hegy, innen lenézhetünk a Jordán-völgyre és a Holt tengerre; Jeruzsálem és Betlehem is feltűnik a messzeségben. A Nebo-hegyről pillantotta meg Mózes a Szentföldet, ma erre egy kőszobor emlékeztet. Az Ammantól délre fekvő városba az ötezer éves Királyi főúton juthatunk el.
Az egyik legjelentősebb zarándokút a Jordán folyó és a Nebohegy között fekszik. Egykoron a zarándokok végigmehettek Jeruzsálemtől a Nebo-hegyig, érintették Jerikót, a Jordán folyót, a keresztelés színhelyét, Bethanyt, majd felértek a Nebo-hegyre. Ezt az utat mára újraélesztették, köszönhetően az 1994-es Jordán-Izraeli békeegyezménynek, ekkor nyitották meg a keresztelés régészeti parkját, és néhány új utat Jordániában. Amikor a bizánci korban kitalálták ezt az utat, akkor az volt a cél, hogy a zarándokok elérjék az ó és újtestamentum hőseinek emlékét, emlékezzenek Ábrahámra, Jákobra, Mózesre, Keresztelő Szent Jánosra és Jézus Krisztusra.
Az ötmilliós jordán lakosság tíz százaléka görög katolikus, a többiek muzulmánok. Ezért nem véletlen, hogy az utcán főleg férfiakat látni, estére a nők teljesen eltűnnek. Többnejűség csak a szegények között divat ma már. Egy átlagos család öt főből áll: három gyerek a szokás. A nők közül többen öltöznek csadorba, mint „civil ruhába”. A fejüket palesztin kendőbe öltöztetett férfiak itt is, mint minden más iszlám országban, naponta többször mecsetbe járnak, az imára szólítást mindenhonnan hallani.