Veres Nándor elmondta: a két részből álló projekt összesen több mint 301 millió forintba került, amelyből csaknem 193 millió forintot az Észak-Alföldi Operatív Program (ÉAOP) keretéből uniós pályázati támogatásként, míg 32 millió forintot az állami önerő-alapból nyert a helyi önkormányzat.
A hiányzó forrást fejlesztési hitelből finanszírozza a másfél ezres lélekszámot alig meghaladó, Tisza-parti kistelepülés – tette hozzá a polgármester.
Tájékoztatása szerint a 2010 végén kezdődött kivitelezés során megépült egy 46 kishajó fogadására alkalmas kikötő, ennek úszóműve - az árvizek elleni biztonságot szem előtt tartva - a folyóból kiemelhető.
A gátról aszfaltozott úton lehet elérni az ugyancsak újonnan létesített akadálymentes parkolókat, buszöblöt, illetve a létesítmény 20 méter hosszú, acél bejáróhídját.
A falu életében eddig páratlan méretű idegenforgalmi fejlesztés keretében egy 300 négyzetmétert meghaladó alapterületű ökoturisztikai látogatóközpont is épült. A létesítményben egyebek mellett 25-30 fős vetítőterem, valamint 30-40 ember befogadására alkalmas bemutató és kiállítótér kapott helyet.
Az épületben mindezek mellett kialakították a helyi termékek pultját, ahol a későbbiekben megismerhetőek és megvásárolhatóak lesznek a Nagykörűre jellemző kézműves termékek, továbbá a helyben termelt gyümölcsök és az itt készülő méz, sajtok, befőttek, lekvárok – hangsúlyozta Veres Nándor.
A vezető aláhúzta: reményeik szerint és a projektet megelőző hatástanulmányok adatai alapján a két beruházás megtöbbszörözheti a község jelenlegi éves vendégforgalmát.
Forrás: MTI