Kínában található a Világ Örömparkja

A világ legnagyobb vidámparkja a Warcraft és a Starcraft számítógépes játékok világára épít. Itt valóban 3D-ban harcolhatunk az orkokkal, tündékkel, szörnyekkel.

Bár Európa legrégebbi lovas körhintája és a kontinens leghosszabb favázas hullámvasútja Budapesten lelhető fel, elavultságára, a látogatók létszámának drasztikus visszaesésére hivatkozva a főváros vezetése ez év szeptember 30-án végleg bezárja a városligeti Vidámparkot. Magyarországgal ellentétben a világ többi részén azonban olyan magas szinten éli másodvirágzását ez a típusú szórakoztatási forma, hogy 2011 májusában a kínai Csangcsouban felépítették a világ legnagyobb Luna-parkját.

A 600 ezer négyzetméteren elnyúló játékparkot 31 millió amerikai dollárból építették fel a kínaiak. A kalandpark különlegessége nemcsak a méretéből adódik, hanem annak tematikájából is, hiszen a gigantikus méretű mozgó játékok többségének külsejét és arculatát a Warcraft és a Starcraft című videójáték-sorozatokból ismert virtuális hősökről, lényekről kölcsönözték, amelyeknek felállítására, szekunder felhasználására egyébként semmilyen engedélyt nem kértek és kaptak a számítógépes játékok fejlesztőjétől, az amerikai Blizzard Entertainmenttől.

Bár a cég az amerikai kormány segítségével már a park átadását követő napokban megtette jogi lépéseit a kínai állam felé, ám az ázsiai országot több mint valószínű, hogy sohasem fogják elmarasztalni a szerzői jog súlyos megsértése miatt. Feltehetően a pénzbüntetés is elmarad, tekintettel a kínai-amerikai gazdasági kapcsolatok fontosságára, hiszen Peking csak 2009-ig 77,6 milliárd dollárnyi hitel nyújtott Washingtonnak és 2011-ig további 30,5 milliárd dollárt fektetett be az Egyesült Államok gazdaságába.

A Világ Örömparkja (环球 动漫 嬉戏 谷, Huanqiu Dòngmàn Xixi Gǔ) néven futó szórakoztatóközpont vezetői a fentiek alapján meg sem hallgatták az amerikai játékgyár panaszait, hiszen az első videójáték-témájú szórakoztatóközpontot a külföldi látogatók is egy nagyon jó alapkoncepciójú, az Universal Stúdió és a Disney-parkoknak komoly konkurenciát jelentő tematikus területnek tartják, ahol sikeresen gyűjtötték össze – szám szerint 1337 játék, illetve játékpálya esetében –  a legjobb digitális tartalmakat, egyesítve az interaktív technológiákkal. 

Ahogy belépünk a csangcsoui játékparkba, a látogatóknak szinte azonnal el kell dönteniük, hogy a J. R. R. Tolkien regényeiből is jól ismert orknak, vérelfnek, embernek, tündének vagy törpnek szeretnének-e beöltözni, vagy a Starcraft-univerzumból ismert vizuális hősök realista gúnyáit, fegyvereit akarják-e majd magunkra húzni. Miután ezt eldöntötték, a két játékból jól ismert, minimum 5-6 órás kalandtúrán vehetünk részt Lordaeon Királyságától Stormwind hercegségéig, amelynek vizuális élményhátterét többnyire LED-falakkal adják vissza.

A zegzugos folyosókon előre haladva játszhatunk egyszemélyes módban és úgynevezett MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game) -típusú, azaz nagyon sok szereplős (általában baráti társaságok, céges kollektívák) szerepjáték-módban. A valós, 3D-ben visszaadott élményt persze nemcsak digitális kijelzők, villogók által szerezhetjük meg, hanem automatizált, több méter magas fröccsöntött szörnyek segítségével is, amelyeket egyenként 8-10 motorral mozgatnak.

A kínai fejlesztők az élmény fokozása érdekében a sárkányokkal történő harcainkkor, valóban több méter hosszú tűznyelveket és tűzgömböket repkedtetnek felénk az őshüllők szájából, amelyek az égési sérülések miatt már eddig is több balesetet okoztak. A vizualitás növelése érdekében a pirotechnikusok a parkban naponta közel 2000 robbantást végeznek el, amelyek – ha nem figyelünk eléggé – akár mellettünk is becsapódhatnak. A robbanásoktól megzavarodott látogatókat ekkor megafonokkal felszerelt kosztümös törpék terelik vissza valamelyik pályára vagy a kórházba.

Szintén nagyon népszerű a „fenevad véres útja” nevű pálya, ahol egy alagúton végighaladva – megfelelő számú orkot és egyéb szörnyet magunk mögött tudva –,  be kell ugranunk a vízbe, ahol további víz alól felbukkanó, gyantából készült morgó démont kell kikerülnünk. Aki félti a civil ruháját (nem kötelező a park által kölcsönzött mitikus ruhát felvenni), az többedmagával egy bordarendszerre hasonlító hullámvasútba ülhet, amely egy 120 méteres zuhanást követve, természetesen szintén egy hatalmas méretű medencébe érkezik meg.

A Starcraft-park központja a Csillaghajó nevű 4D-s filmszínház, ahol a székeket, a széksorokat négy pneumatikus motorral mozgatják fel és le, az űrhajó mozgásának megfelelően. A külföldi látogatók szerint a vizualitás itt nem annyira attraktív, mint a Warcraft-park esetében. A vászonra vetített mozi jobban hasonlított a Csillagok Háborúja című filmeposz kezdősoraira, mint egy véres űrháborúra. A park minden nap reggel 9-től este 10-ig tart nyitva, a belépő személyenként 160 jüan, vagyis 6000 forint.

Forrás: GyártásTrend


Egy korty Ázsia reggelire

Egy korty Ázsia reggelire 

Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.