Kitüntették a Turisztikai Szakállamtitkárság munkatársát

Fekete Szilárd vezető-tanácsos, az Önkormányzati Minisztérium Turisztikai Szakállamtitkárságának munkatársa miniszteri elismerésben részesült a köztisztviselők napja alkalmából 2009. július 1-jén.

Korábban nem vettél részt pályázatokon, hogyan jött ez az ötlet?
Nem vagyok egy pályázatfigyelő típus. A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségénél dolgozó barátnőm, Oláh Zsanett vette észre, hogy az Európai Bizottság az uniós országokban meghirdetett egy videópályázatot. Azt találtuk ki, hogy a szövetséggel közösen elindulunk. Még nem is beszéltünk a film témájáról, de nekem már ott futott az agyamban, hogy Bach zenéjére fog készülni, tudtam, hogy ez ütni fog. Találgattuk, hogy a filmben legyenek-e gyerekek, de tudtuk, hogy velük forgatni nagyon körülményes. Aztán jött, hogy állatok szerepeljenek, és kiderült, hogy a társaságból az egyikünknek van egy hörcsögpárja, Botond és Ribizli. De ha nem ezt találtuk volna ki, én két vízcseppel is leforgatom a filmet.
 

{video|id=522|width=425|height=344}


Nem volt körülményes állatokkal dolgozni?
Szerintem a gyerekekkel azért nehéz, mert ők tudatos lények. A hörcsögöknél ki kellett tapasztalni a viselkedésüket, és ehhez kellett igazítani a forgatást. Persze nem volt egyszerű, mert nekik 180-as pulzusuk van, és meg kellett tanulni velük úgy dolgozni, hogy ne haljanak meg, ne tűnjenek el, ne harapjanak meg. Ez az állat olyan, hogy fél órát alszik, fél órát eszik, aztán fél órát fut a keréken, majd újra alszik. Ehhez a rendhez kellett nekem igazodni. Bár úgy tűnik, hogy a filmben két hörcsög szerepel, valójában csak egyszer voltak egyszerre ébren, akkor készítettem el azt a felvételt, amikor mindkettő fut a keréken. A másfél órás forgatott anyagból tíz perc volt a hasznos, miközben egy egész éjszakát bohóckodtam át velük otthon a nappaliban. Míg ők aludtak, én tévéztem. A hörcsögök gazdája azt is elmondta, hogy ezek az állatok mindig menekülni akarnak, ha valaminek látják a szélét, akkor rámásznak, vagy ha bármibe belefér a fejük, akkor belemásznak. Ezt használtam ki, például akkor, amikor az egyik egy papírtörlő gurigájára felmászva kiszabadul a terráriumból.

Valóban kiszabadult?
Nem, igaziból nem ugrott ki onnan. Sőt, amikor a gyümölcsöstálon volt, akkor is úgy csináltuk, hogy a gazdája odatette a tál közepére, de az a kép, ami látszik, az valójában visszafelé játszódik. Egyébként ebben a filmben nagyon tudatos volt minden, a zenén túl – amit sajnos meg kellett vágnom, mert az eredeti hosszabb, mint ez a másfél perces film – maga a történet, meg az is, hogy nincs benne semmilyen zaj és a vágás. Egy letisztult filmet akartam csinálni, amiben a zene és a kép azonos ritmusban van.

Hogyan lettél trombitásból ügynökségalapító, rendező, operatőr, vágó, fotós?
Nekünk zenészeknek olyan az időbeosztásunk, hogy este, éjszaka dolgozunk, de mivel ez nem fix állás, ezért ott van az egész nap, amikor bármit lehet csinálni. Elvégeztem egy fotós sulit, és mivel szeretek fotózni, kamerázni, meg filmőrült vagyok, jött, hogy foglalkozhatnék ilyesmivel. A Földszint 1-ben társam Skerlecz Gábor, ő is zenész és hét éve ketten hobbiból elkezdtünk az ismerősi körünkben klipeket forgatni. Most 15-en vagyunk és foglalkozunk a filmeken túl grafikával, 3D-vel, reklámzenével, rendezvényszervezéssel. Azt gondolom, hogy nagy luxus egy életet egy szakmára elpocsékolni. A hörcsögös film készítésekor nem is gondoltam, hogy ez rólam is szól, csak később jöttem rá, hogy talán ezért tudtam ennyire azonosulni velük, mert nekem a zenében vannak főnökeim, ott vagyok alkalmazott, a Földszint1 meg vállalkozás.
 

 

Ducsai Szabolcs
Ducsai Szabolcs a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségének tagjaként nevezett az Európai Bizottság (EB) versenyére. A Földszint1 ingyen dolgozott a filmen, mert abban maradt a szövetséggel, hogy ha jól sikerül, akkor később is együttműködhetnek. A szpot végül elvitte az EB-verseny vállalkozói szellem kategória háromezer eurós fődíját.

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket

Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket 

Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.
Ariana Grüll: Az építészeknek túl kell lépniük a nemzetközi trendek puszta követésén

Ariana Grüll: Az építészeknek túl kell lépniük a nemzetközi trendek puszta követésén 

A Klasszis TopDesign 2024 verseny egyik zsűritagja, Ariana Grüll a tavalyi versennyel kapcsolatos tapasztalatairól mesélt, és arról, hogy mit vár az idei pályaművektől.