A 193 tárgyaló delegáció ezért zárónyilatkozat elfogadása helyett annak „tudomásulvételével” zárta le a konferenciát. A dokumentum két Celsius-fokban maximálná a globális felmelegedés mértékét az ipari forradalom előtti szinthez képest, és tartalmazná azt is, hogy 2020-tól évente 100 milliárd dollárral támogatnák a fejlődő országok klímavédelmi erőfeszítéseit. A Lehet Más a Politika (LMP) ellenben katasztrofális kudarcnak tartja a koppenhágai klímatárgyalásokat. A találkozón körvonalazni kellett volna az éghajlatváltozás elleni küzdelem menetrendjét az elkövetkező évtizedre. Gyors és határozott lépésekre lett volna szükség. Az LMP szerint Koppenhágában a világ vezetői a lényeges kérdések helyett nyilvánvalóan elégtelen intézkedésekről tárgyaltak, és még ezekről sem sikerült kötelező érvényű megállapodást kötni. A kulcskérdések közül sem a szükséges kibocsátáscsökkentési célokról, sem a fejlődő országok megfelelő támogatásáról, de még a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésének összehasonlítási alapjául szolgáló bázisévről sem sikerült megállapodni. A koppenhágai kudarc egyértelmű állásfoglalás a világ döntéshozói részéről. Az LMP lesújtónak tartja a nemzetközi közösség teljesítményét, élen az Egyesült Államokkal és Kínával. A két ország szűk látókörű és makacs viselkedésének döntő szerepe van a tárgyalások zátonyra futásában. Az éghajlatváltozás Magyarországot az átlagnál jobban érinti, ezért az ökopárt felszólítja a magyar kormányt és az Európai Uniót, hogy mindent tegyen meg, hogy az utolsó utáni pillanatban, az idei mexikói tárgyalási fordulóban megszülethessen az éghajlatváltozás tolerálható határokon belül tartásához szükséges egyezmény – áll az ökopárt közleményében. A turizmus klímaváltozásban betöltött szerepével és az éghajlatváltozás a turizmusra gyakorolt hatásaival lapunk 2006. októberi számában foglalkoztunk a Most már a lét a tét című cikkünkben.
Koppenhágában nemet mondtak a jövőre?
A decemberi koppenhágai klímacsúcson nem sikerült elérni a zárónyilatkozat elfogadásához szükséges egyhangú döntést.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat
A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.
Interjú
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket
Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.