A cég "zöld" palackjainak készítéséhez bizonyos fűféléket, fenyőkérget és gabonaszemek héját is felhasználják, de újdonságként narancs- és krumplihéjra is alapoznának. A többi italgyártó a hírek szerint egyelőre nem töri ilyen palackon a fejét, náluk marad a környezetszennyező műanyag.
A másik nagy kólás cég az egyedüli konkurencia. Az ő palackjaik már most is 30%-ban cukornádból készülnek, és további környezetkímélő megoldáson gondolkodnak.
A PET-palackok hasznosításáról a szelektív hulladékgyűjtő szigetekkel már gondoskodtak. Igazi megoldás azonban a bio-palack bevezetése lenne.
A helyzeten segíthetne a betétdíjas üvegek népszerűsítése, ám ezekkel egyre ritkábban találkozunk a polcokon. A visszaváltható palackok ugyanis több nyersanyagból készülnek, így vélhetőleg nem éri meg őket gyártani - mondják a vásárlók, akik már megszokták az eldobható csomagolást.
A zöld kólás-palackok több szempontból is gazdaságosak lennének mivel az alapanyag már most is rendelkezésükre áll: melléktermékként sok keletkezik belőlük - tudtuk meg. A cég kutatói szerint ezek felhasználásával, a megszokott palackokra tapintásra, kinézetre és tárolási hatékonyságra megszólalásig hasonló terméket tudnak előállítani. A kísérleti gyártás csak jövőre indulna. (forrás: Somogy TV)