A Mátra dél-keleti részén levő rózsák falujában különös gondot fordítanak a turizmust is segítő úthálózat, a járdák és a buszmegállók felújítására. Évente ugyanis sok vendég fordul meg náluk. Ezek egy része átmenő turista, de többen meg is szállnak Rózsaszentmártonban. A csendes, jó levegőjű, parkokkal teli faluban két turistaszálló működik, amelyekben egyszerre félszáz vendég pihenhet. Főleg nyaranta telnek meg ezek a házak belföldi érdeklődőkkel. A látogatók többféle látnivalóból választhatnak. Az egyik attrakció a Rózsaszentmárton határában húzódó két pincesor, amelyhez kiépített út vezet. A kétszáz pincében tárolt, elsősorban a Mátra aljára jellemző kiváló fehér borokat kóstolhatnak a turisták. A falu egyik alapítója volt a Mátrai Borút Egyesületnek, amely jelenleg is működik.
A településen immár két évtizede tevékenykedik a Hérics Természetjáró és Turisztikai Sportegyesület, amely esztendőnként tíz alkalommal: tavasztól télig szervez hegyvidéki túrákat. Ezeken sok érdeklődő vesz részt az ország különböző részeiből. Gyakori, hogy egy-egy találkozón félszázan is túráznak.
Sipos Jánosnétól, - aki egyben a Magyarországi Bányász Települések Országos Szövetségének alelnöke - azt is megtudtuk, hogy nemrég jelentették meg a Lignit könyvet, amely különlegességnek számít és összefoglalja a a Mátra aljai lignitbányászat krónikáját a kezdetektől napjainkig. Ezt a turisták is megismerhetik. Az emlékház gyűjteményét a jövőben szeretnék tovább bővíteni. Elsősorban Visontáról és Márkushegyről kívánnak beszerezni olyan bányászati eszközöket, amelyeket ki is állítanak majd Rózsaszentmártonban.
Jelenleg egy újabb egymilliárd forintos fejlesztési programot készítenek elő, amely rózsák falujának további komfortosítását segítheti elő a következő fél évtizedben. Készülnek az idei augusztus 20-i Rózsa-napra is, amikor - többek között - huszonkét civil szervezet mutatkozik be a programokon. Emellett a kézművesek is jelen lesznek.