Balázs elmondta, hogy a hely, ahol dolgozik, állami tulajdonban van. Az Egyesült Arab Emirátusok (UAE) hét emirátusának egyike Sharjah, amely Dubaitól északra fekszik. A tudományos intézet, ahol Balázs munkát kapott, a Sharjah-i uralkodó sejk gyűjteményéből alakult ki. Több mint tíz éve a sejk felkért egy szakértő céget, hogy alapítson belőle tenyészközpontot az Arab-félsziget állatai részére. Ez azóta továbbfejlődött, és ma már a helyi természetvédelmi hivatal alá tartozik.
Több részből áll: parasztudvar gyerekeknek, természettudományi múzeum, állatkert és a tenyésztelep, ami nem látogatható. Az állatkert egy hatalmas légkondicionált épület, sok-sok terráriummal és a végén egy étteremmel, amiből kilátás nyílik a több focipályányi patás kifutóra, ahol oryxok, gazellák, kőszáli kecskék és flamingók élnek. A tenyésztelepen gepárdok, arab leopárdok (a legritkább alfaj), karakálok, vadmacskák és sok-sok más állat szakszerű tenyésztése folyik.
- Itt vagyok én a 7 külföldi osztályvezető egyike, a patásoké. 4 éve várok erre a munkára, akkor voltam itt egy interjún. Szerencsére együtt dolgozhatok a többi osztályvezetővel is, így rálátásom van szinte mindenre. A szállásunk itt van bent, lényegében apartman, középen egy közös medencével és pálmafákkal.
A telep kint van a sivatagban, egy autópálya (Sharjah-Al Daid) közelében. Sharjah kb. fél óra, Dubai kb. egy, míg a keleti part és Musandam, valamint az ománi hegyek kb. szintén egy óra vezetésre vannak – közölte lapunkkal Buzás Balázs, aki szabadidejében a környék turisztikai látnivalóiról és eseményeiről fog tudósítani.
Erről a honlapról virtuális sétát tehet az állatkertben: http://www.sharjahtourism.ae/en/heritage/museums/sharjah-desert-park