A szakember 1999. és 2006. között, közel nyolc éven keresztül dolgozott a turizmus államigazgatásában, a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia (2005-2013) egyik szerzője, illetve az elmúlt években, turisztikai tanácsadóként többek között a helyi és térségi TDM-szervezetek fejlesztésében is részt vett.
A TDM-koordinátor kiemelt feladatai közé tartozik a TDM-rendszer magyarországi létrehozásának elősegítése, az ehhez kapcsolódó pályázati rendszer lebonyolításában való közreműködés, továbbá a jelenlegi intézményrendszer működésével kapcsolatos fejlesztési javaslatok megfogalmazása.
Víg Tamás elérhetőségei: Tel.: 488-8767; E-mail: [email protected]
A TDM-rendszer lényege, hogy az adott fogadóterületen (lehet város, kistérség, térség) a turisztikai szereplőket összekapcsoló hálózat jön létre, melyek alulról felfelé építkezve, az önkormányzat, a turizmusban érdekelt vállalkozások, szakmai és civil szervezetek önkéntességen alapuló egységeként működnek, és amelyek a marketingen, az információszolgáltatáson túl a termékfejlesztés és az adott térség összes turizmussal kapcsolatos szakmai és menedzsment feladatait ellátják.
Mint ismeretes, a TDM-rendszer kialakítása a széles szakmai egyetértéssel elfogadott, 2005-től 2013-ig szóló Nemzeti turizmusfejlesztési stratégiában meghatározott feladat. A TDM szervezetek létrehozása és működtetése érdekében európai uniós forrásokból 2007. és 2013. között 13,07 milliárd forint áll rendelkezésre. A keret felhasználására a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség koordinálásában készülő, a regionális operatív programokban (ROP) megjelenő pályázatok adnak lehetőséget. A helyi, illetve térségi desztinációs menedzsment rendszer felállítását célzó pályázatok a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség www.nfu.hu, valamint a www.desztinaciomenedzsment.hu honlapokon 2009. április 16-tól olvashatók.