A fejlesztés elsődleges célja a Dél-Dunántúl középkori műemléke építészeti értékének megőrzése, a kulturális idegenforgalomba történő bekapacsolása, amely egyben lehetőséget teremt térség gazdaságának fejlesztésére, új munkahelyek létrehozására. Az összesen 650 millió forintba kerülő beruházás munkálatai 2014-ben fejeződnek be.
A rövidesen megkezdődő munkálatok keretében helyreállítják a műemlék-együttes főépületét, részlegesen felújítják a korábbi palotaszárnyat és a kaputornyot, konzerválják a középkori falmaradványokat. A beruházó a pályázati forrásokat 150 millió forinttal egészítette ki, ami lehetőséget teremt nemcsak a további régészeti kutatások elvégzésére, de a várfallal egybeépült barokk kori gazdasági épület teljes helyreállítására is.
Az egykori pécsi püspöki rezidenciaként is használt leromlott állapotú várkastélyban felújítását követően korszerű, hagyományos és interaktív installációkkal is várja majd az érdeklődőket. Többek között 3D-s filmekkel, tapintható tárlattal, érintőképernyős időszalaggal, valamint a várkastély korai állapotát bemutató kronoszkópokkal. A főépületben kap helyet A boszorkányság kultúrtörténete – Boszorkányüldözés és boszorkányperek a késő középkorban címet viselő interaktív kiállítás, de középkori játszóházat is létrehoznak.
A vagyonkezelő bízik benne, hogy a fejlesztéseknek köszönhetően élénkül a térség idegenforgalma. A várkastély egész évben fogadja majd a látogatókat. A munkálatok még idén elkezdődnek, és várhatóan 2014 decemberében érnek véget.