Ennek részeként a napokban írták alá azt a 91 557 920 Ft-ról szóló szerződést, amelyből jut a mozgássérültek rekreációjára és a gyermekek pihenését és szórakoztatását szolgáló látványosságok építésére is. A helyi TDM szervezet vezetői szerint a pályázatok sikerességének egyik záloga, hogy az idősebb szaktekintélyek jól tudnak együtt dolgozni a fiatalabb generációhoz tartozó turisztikai menedzserekkel.
Idén jóval intenzívebb marketingkampányt folytat majd Bükfürdő. A város szakemberei a válság ellenére is arra számítanak, hogy léteznek olyan turisztikai vonzerőt növelő megoldások, amelyek segítségével túl lehet élni a recessziót, mondta el Pálffy Tamás, a helyi TDM szervezet munkatársa.
Az uniós pályázatoknak köszönhetően, csak a tavalyi év utolsó három hónapjában félmilliárd forint „érkezett” Bükfürdőre vissza nem térítendő támogatásként. Ezeket többnyire jól prosperáló szállodák nyerték. Idén februárban a Bük- Bükfürdő Közhasznú Turisztikai Egyesület az Új Széchenyi Terv Nyugat-Dunántúli Operatív Program támogatási rendszerében újabb 91 557 920 Ft összegű támogatást nyert el. A támogatási szerződés aláírásakor Tóth Gábor a Nyugat-dunántúli Régió program-végrehajtási igazgatója kiemelte: a büki TDM-szervezet és a város egyéb, turizmusért dolgozó érdekcsoportjai az átlagnál jobban összefognak, ez az egyik oka annak, hogy ilyen sok pályázatot nyernek az uniós forrásokból.
A bükiek e forrásból szeretnék elérhetővé tenni a mozgáskorlátozottak számára is azokat a szabadtéri sport attrakciókat, amelyeket eddig ők nem tudtak igénybe venni. Komoly hangsúlyt fektetnek a kerékpáros élet fejlesztésére és külföldön is szeretnék ismertebbé tenni a várost.
Mindezekhez Pálffy Tamás hozzátette: Ugyan Bükfürdő kivételes adottságokkal rendelkezik az országban, de a fejlesztések azért is valósulhatnak meg átlagon felüli módon, mert Bükfürdőn még élnek a klasszikus vendéglátó hagyományok. Sok olyan tapasztalat szakember dolgozik a városban, akik már sok „válságot-fellendülést” megéltek a turizmusban, de valahogy mindig talpon tudtak maradni. Az ő tapasztalataik nélkül nehéz lenne eligazodni az új viszonyok között is. Éppen ezért minden évben díjjal is elismerik egy-egy kiemelkedő szakember munkáját. Idén a város Klópusz Ferencet tüntette ki a Bükfürdő Turizmusáért Díjjal. A szakember egész pályafutását Bükön, Bükfürdőn töltötte. Több büki szálloda éttermének igazgatója volt, jelenleg egy szállodát vezet, több éven keresztül dolgozott szakoktatóként büki és szombathelyi vendéglátó-ipari szakiskolákban. Személyisége és vezetői mentalitása például szolgálhat a menedzserek ifjú korosztályának – mondta Pálffy Tamás.