Magyarországon ezek a költségek csökkenthetőek lennének, ha a lakosság jóval több információval rendelkezne arról, hogyan lehet megelőzni természetes módon az ilyen típusú betegségeket. Vancsura Miklós, a Magyar Fürdőszövetség elnöke szerint: az egyik alteratív megoldás a megelőzésre fürdőbe járás lehet, de ezt ma még csak kevesen használják tudatosan erre a célra. Az ilyen típusú ismeretek átadása lesz az egyik célja Magyar Fürdőkultúra Napjának (október 13.) is, amikor több mint húsz hazai fürdőben különböző, ingyenes ismeretterjesztő programokkal várják a vendégeket.
Ha valaki a a depresszió jegyeit fedezi magán, nem feltétlenül kell azonnal az orvoshoz menni. Létezik néhány természetes gyógymód amelyek segítenek enyhíteni kezdeti tüneteket. Ezek egyike lehet a rendszeres fürdőkúra - nyilatkozta Vancsura Miklós, a Magyar Fürdőszövetség elnöke. Mint mondta: orvosi tapasztalatok bizonyítják, hogy a meleg vizes fürdőnek idegnyugtató hatása van. A magyar fürdőhelyek többségének mikroklímája, a levegőben található negatív ionok túlsúlya miatt stresszoldó, idegnyugtató, pihentető hatású is egyben.
Többek között ezekről a tudományos vizsgálatokról is tájékoztatást kaphatnak azok, akik október 13-án mennek fürdőbe. A Magyar Fürdőkultúra Napjának célja, hogy a nagyközönséget megismertessék a több ezer évre visszanyúló fürdőkultúránk gyökereivel, annak értékeivel és a modern orvosi eredményekkel. Ezen a napon a medencék mellett, különböző előadásokat hallhat majd e témákban a fürdőző közönség. Ezzel páruzamosan,
A Magyar Fürdőszövetség a fürdőkultúra népszerűsítésének érdekében oktatási anyagokat készített, melyek az általános- és középiskolákban valamint a felsőoktatási intézményekben is bemutatásra kerülnek. Az előadásanyagokat úgy állították össze, hogy a gyermekek, a diákok életkorához, ismeretanyagához, az iskolai tantervben elsajátított ismeretanyaghoz (környezetismeret, történelem, művészettörténet, technika) illeszkedjen.