A bizottság beszámolót hallgatott meg a területi együttműködés európai csoportosulásának (EGTC) tapasztalatairól. A magyar és szlovák határ menti települések nem csak politikai nyilatkozatban rögzítették együttműködési szándékukat, hanem konkrét jogi keretet adtak a későbbi közös pályázatoknak: az Ister-Granum Korlátolt Felelősségű Európai Területi Együttműködési Csoportosulás bejegyzése folyamatban van.
A vegyes bizottság foglalkozott a Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat, illetve a pozsonyi, a nagyszombati, valamint a nyitrai kerületi önkormányzatok kapcsolatával, valamint Győr szlovák partnerkapcsolataival is. Napirenden szerepelt a Nyugat-dunántúli Regionális Közigazgatási Hivatal és a hasonló feladatokat ellátó szlovák közigazgatási szervek közötti egyeztetés feltételeinek megteremtése is. A magyar fél szeretné elérni, hogy a Szlovákiában tervezett határközeli nagyberuházásokról kellő időben kapjon információt és véleményezési lehetőséget.
A bizottság egyik fontos feladatának tekinti, hogy az eddigi kapcsolatok bázisán az érintett országrészekben élénküljön a turistaforgalom, és a közös érdekeket szolgáló infrastrukturális beruházásokra a két ország együttesen pályázzon. Az Öreg-Duna és ágrendszerei, a Szigetköz-Csallóköz természeti értékei, vizei, műemlékei – hasznosítva és helyreállítva – Európa jelentős turisztikai célpontjai lehetnek. A bizottság támogatja, hogy a hagyományos pozsonyi koronázó ünnepségek megrendezésében Sopron is vállaljon részt. Ugyancsak mindkét fél támogatja a Szent Márton zarándokút megvalósítását, amely Franciaországból – Olaszországon, Szlovénián, a pannon hegyvidéken át – a pozsonyi Szent Márton koronázó székesegyházig vezetne.