Az érdeklődőket a Szoborparknál várja a szervezet, a védett terület gazdag élővilágát Gergely Attila botanikus mutatja be. A fennsíkon feketegyíkos táblák jelzik az utat, amelyen 8 állomás van. A 3 kilométer hosszú ösvény bejárása nagyon kényelmes tempóban 1,5-2 óra.
A Fővárosi Önkormányzat 1999 nyarán nyilvánította természetvédelmi területté a fennsík 111 hektáros részét, amelyet az Európai Unió NATURA 2000 hálózata immár „kiemelt jelentőségű természetmegőrzési területként" tart számon.
Ami a "főszereplőket" illeti, csupán néhány növénynév ízelítőül: van itt pukkanó dudafürttől kezdve sóskaborbolyán, vadrózsán át a deres csenkeszig több tucatnyi ritkaság. A "mezőmezőnyből" említésre érdekes a csinos árvalányhaj, a borsos varjúháj, a selymes dárdahere, a lappangó sás is. Az egyik legszebb virág talán az úgynevezett heverő naprózsa.
A légi állatvilágot a vörös vércse és a tövisszúró gébics képviseli. A földlakók közül a kirándulók találkozhatnak rézsiklóval, amelyet akár viperának is vélhetnek. Ugyancsak szeret a területen sütkérezni a pannon gyík, amely meneküléskor kígyóként siklik el, nem pedig a lábain szalad. A kövek közül előmászhat bikapók, mely az egyik legszebbnek mondott védett magyar pókfaj. A rovarvilág jelenlétét gyalogcincérek, ájtatos manók - más néven imádkozó sáskák - is hirdethetik.
Forrás: MTI