A piacot a várakozással szemben nem rendítette meg a Malév év eleji leállása, ugyanakkor a forgalom szerkezete átrendeződött: valamelyest visszaesett a hivatásturisztikai és csoportos beutazó forgalom, miközben rendkívüli dinamikával növekedett - valamennyi korosztályban - az egyéni vendégek száma, akik idén már a forgalom döntő hányadát lebonyolító fapados járatokkal (Norwegian, Wizzair, RyanAir) érkeztek hazánkba. Kiemelkedően magas volt a vendégéjszakák számának növekedése a norvég (+27%) és a svéd (+25%) relációból.
Az észak-európai forgalom 75%-a a budapesti régióra koncentrálódik, ahol az északi piac Németország mögött a második helyre került. Említést érdemel, hogy az észak-európai vendégek - a balatoni kempingeket is kedvelő dánok kivételével - szinte kizárólag szállodai elhelyezést vesznek igénybe, a szállodákban realizált forgalom 630.805 ezer vendégéjszaka, az összes észak-európai vendégéjszaka 87%-át teszi ki és rendkívül dinamikus, 24%-os növekedést mutat.
A reláció vendégforgalma 2012-ben jóval meghaladta az eddig mért legmagasabb forgalmú év (2008-ban 674 ezer vendégéjszaka) szintjét is.
Idén a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján a nyári menetrendi időszakban, a térségből hazánkba irányuló közvetlen repülő kapacitás a múlt évinél mintegy 40%-kal magasabb lesz: növeli az oslói, koppenhágai, stockholmi járatsűrűséget és Helsinkiből új járatot indít a Norwegian, hosszú szünet után ismét visszatér Budapestre a régió legnagyobb hagyományos légitársasága az SAS, valamint balatoni járatot indít Rigából a lettországi Air Baltic. A légi összeköttetések kedvező szerkezeti változása idén várhatóan lehetővé teszi majd a 2012-ben kiesett csoportos és rendezvény forgalom ismételt növelését is.