Kijelentette, hogy az előző években már tapasztalt külföldi forgalomcsökkenést a nyári főszezonban sem sikerült megállítani: a külföldi vendégéjszakák száma 2 százalékos csökkenést mutat. 23 százalékkal kevesebb brit, 10 százalékkal kevesebb német, 6 százalékkal kevesebb olasz vendég érkezett idén ebben az időszakban Magyarországra.
A fenti időszakban összességében is stagnált Magyarországon a vendégforgalom, míg Ausztriában a nyári hónapokban 7, Csehországban az első félévben 4, Horvátországban több mint 10 százalékkal nőtt.
Mindezek hátterében valószínűleg az áll, hogy az elmúlt időszakban az előző kormányzati ciklusban megállapított 9,5 milliárdról drasztikusan lecsökkentették a Magyar Turizmus Zrt. marketingkeretét. Az uniós támogatások eredményei csak későbbi években mutatkozhatnak meg, de az ország helyzetét nem javítja, hogy versenytársaink (Csehország, Románia) a hazait jelentősen meghaladó nagyságrendű forrást biztosítanak a turizmus számára.
A részletekre kitérve megállapította, hogy a mostani adócsomagban nincs az ágazatot segítő törvény. Szeretnének bizottsági előterjesztést tenni a szállodai szolgáltatások 5 százalékos áfa-terhelésére, és a nemzeti marketingbüdzsé 30 százalékos növelésére. Szorgalmazzák, hogy az OEP az infláció figyelembe vételével újítsa meg a még 2003-as árszinten kötött megállapodását a gyógyfürdői szolgáltatások támogatására. Végül bejelentette, hogy a tervezett, a Turizmus Törvénnyel foglalkozó Parlamenti Nyílt Nap megrendezésére nem kerül sor, mivel a törvény jelenlegi tervezetét nem tartják vitára alkalmasnak.