A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás (KTKT) 2008-ban turisztikai fejlesztések elindításáról döntött annak érdekében, hogy a térség jobban kihasználhassa a turizmusban rejlő lehetőségeket és a bővülő kínálattal a Bakonyalja a népszerű belföldi turisztikai célpontok közé kerüljön. A KTKT a „Turisztikai desztináció létrehozása a Bakonyalja felzárkózásáért (KDOP-2.1.1/C-2008-0006)” című pályázatával 367 664 395 forint nyert el. A támogatásból öt településen – Ászáron, Bakonyszombathelyen, Kisbéren, Súron és Móron – valósulnak meg turisztikai fejlesztések.
Elsőként a felújított súri Nagyboldogasszony templomot adják át. Az 1300 lakosú, Komárom-Esztergom megyei Súr a Mária kegyhelyeket Mariazelltől Csíksomlyóig végigjáró Mária Út mellett fekszik. Súr község felújított temploma a zarándok- és turistaút résztvevői számára értékes állomás lesz, valamint a közelben lévő csatkai, bodajki és jásdi Mária-kegyhelyekre látogatók körében is népszerűségre számíthat. A katolikus egyház története Súron az 1490-es évekre nyúlik vissza. A mai templomot a Zichy család kezdeményezésére 1784-ben építették, 1798-ban toronnyal bővítették. A késő barokk stílusban megépült templom homlokzatát a XIX. század elején korai klasszicista jegyek szerint alakították át. A templomban állagjavító munkálatokat az 1940-es és 80-as években is végeztek, de a hiányos szigetelés, a műemlék festmények szakszerűtlen javítása miatt a mostani felújítás nélkül a műemlék épület lassú pusztulása következett volna be. A kistérség turisztikai pályázatának keretein belül mintegy 96 millió forintból újult meg a súri templomépület. Különös gondot fordítottak a lábazat vízszigetelésére, ezt követte a külső és belső vakolás. Kijavították a tetőszerkezetet: gerendákat cseréltek, a palát cseréptető váltotta fel. A toronytető és a toronyablakok is megújultak. A padok alatt lévő homokaljzatot időtálló téglaborítás váltotta fel, a helyenként elkorhadt padokat is javították. A felújítással egy időben megoldották a templom és a parkoló akadálymentesítését. A templom egy részében speciálisan kialakított helyet hoztak létre a hallássérülteknek. A műemlék épületben az egyik legjelentősebb munkálat a festmények restaurálása volt. Velledits Lajos restaurátor vezetésével a szakemberek az eredeti állapot szerint újrafestették az oldalfal, a mennyezet és a szentély képeit. Megújult a Szűz Mária mennybemenetelét ábrázoló oltárkép is, amely az 1720-as évek végén készült és az ausztriai klosterneuburgi kolostor ajándékaként került Súrra.
A KTKT turisztikai projektjében a felújított kisbéri Kiskastély valamint a bakonyszombathelyi iskolamúzeum és rendezvénytér átadására még a tavasszal sor kerül. A móri Bozóky pincészet kóstoltató termében szeptembertől várják a borkedvelőket, míg az Ászáron épülő miniskanzent és a Kisbéren helyet kapó Mini Magyarországot ősz végétől látogathatják az érdeklődők.