A Közép-Dunántúlon az év első 9 hónapjában 624 ezer vendég 1,856 millió vendégéjszakát töltött el. A vendégek száma 2,1%-kal, a vendégéjszakáké pedig 2,9%-kal marad el a válságos 2009-es év adataihoz képest. A régió vendégeinek háromnegyede volt magyar. Az összes vendég 70%-a Veszprém megyébe látogatott. A küldő piacok közül Ausztria, Németország, Dánia, Lengyelország, Hollnadia, Dánia és Franciaország forgalma egyaránt esett, míg Romániából, Szerbiából és Ukrajnából növekedés volt tapasztalható.
A szállodákban a külföldi vendégek 5%-kal kevesebb, a belföldi vendégek viszont 6%-kal több éjszakát vettek igénybe, mint egy évvel korábban. Elsősorban a gyógy- és a wellnesshotelek forgalma élénkült: a gyógyszállodákban 18%-kal nőtt, a wellnessszállodákban pedig megduplázódott az eltöltött vendégéjszakák száma.
A Balaton sem muzsikált jobban
A balatoni üdülőkörzetben 1,6 millió vendég fordult meg a vizsgált időszak során, ez 5,2%-os csökkenés az előző év azonos időszakához képest. Az időszak alatt termelt 3,5 milliós vendégéjszaka szám 7,5%-os csökkenés tavalyi év első kilenc hónapjához képest. Ezen belül a belföldi vendégjszakák 7, míg a külföldiek 8,2 százalékkal estek. Ugynaúgy, mint a Közép-Dunántúl esetében, a vendégek 3/4-e a Balaton mellett is Magyarországról érkezett. Ez 4,9%-kal kevesebb, mint tavaly, míg a külföldieké 6,1%-kal múlta alul a 2009-es adatot. A külföldiek között a németek vezetik a sort, de az ő érkezéseik száma drasztikusan, 14%-kal csökkent. Kevesebben jöttek Ausztriából, Dániából, Hollandiából, Lengyelországból és az Egyesült Államokból. Nőtt viszont a orosz, ukrán és kínai beutazók száma.
A vendégek az egy évvel korábbinál rövidebb időt töltöttek el a balatoni szálláshelyeken: a belföldiek átlagosan 3, míg a határainkon túlról érkezők 5 éjszakát. A dán, holland és német vendégek megközelítőleg egy hétre foglaltak szállást, az osztrákok viszont kevesebb, mint négy éjszakára maradtak. 2010. szeptember végéig a balatoni szálláshelyek összesen 16,6 milliárd forint bruttó szállásdíj-bevételt értek el, ami folyó áron 12%-kal kevesebb az előző évinél, és az országos szállásdíj-bevételek 17%-át tette ki.