Csaknem másfél évtizede az élő Tiszánál családi vállalkozásként hozta létre a Szabics Kikötőt és Szabaidőpartot. Azóta sok mindent tett annak érdekében, hogy minél jobban megismerhessék a turisták az Tisza-tó szépségeit. Teljesen önerőből épített csónak- és yacht kikötőt, kialakította a terület teljes infrastruktúráját és a kikötővel szemben működik az a kapu, ahol hajóátemelő és csatorna köti össze az élő Tiszát a Tisza-tóval. A rendszer segytségével a Tisza-tavon akkor is lehet csónakázni, ha árvíz vonul le a folyón és a zsiliprendszert lezárják.
Az örvényesi vállalkozó öt esztendeje építette meg - saját befektetéseként- a két kilométer hosszúságú Tisza-virág elnevezésű ártéri sétautat és tanösvényt, amely a Tisza-tó egyik szigetszerű szárazulatán helyezkedik el. Ezt járva az érdeklődő vendégek tíz állomáson keresztül tudhatnak meg érdekességeket a Tiszavirágok, azaz a kérészek életéről. Három pihenőponton pedig a terület élővilágával ismerkedhetnek meg. A sétaút része az a két madármegfigyelő torony is, melyből a Tisza-tó változatos élettere látható. Négy bemutató részen ismerkedhetnek meg a turisták a térséghez szorosan kötődő ősi foglalkozásokkal, a kosár- és gyékényfonással, a halászat és a kubikolás eszközeivel. A sétaút legtávolabbi pontja éri el a sziget belső tavát, ahol csónakázni is lehet.
Szabics Imre a Turizmus Online-nak elmondta, az elmúlt másfél évtized arról szólt, hogy évről évre minden nyereségüket fejlesztésekre fordították. Az idén jó évet zárnak, több ezer hazai- és külföldi vendég fordult meg náluk. December első hétvégéjén Mikulás túrát rendeznek az ökoturisztikai sétaúton. A következő hét végén pedig madáretető túra lesz. A téli hetek végén - az időjárástól függően - jégtúrák is indulnak. Legutóbb 2010. február 6-án volt ilyen náluk, ekkor több mint kétszázötven turista kereste fel a Szabics-kikötőt. A jövő évi programterv is elkészült, melyben lékhorgászat, szabadtéri pecázások, szakmai vezetős csónakkirádulások egyaránt találhatók.
Szabics Imre először 2010-ben vett részt a Nemzetgazdasági-, valamint a Vidékfejlesztési Minisztérium és a Magyar Turizmus Zrt. által " Az év legszebb ökoturisztikai létesítménye" cím elnyerésére kiírt pályázatán és harmadik helyezést ért el. Az idén, az immár második pályázaton országos első lett a tanösvény kategóriában az általa működtetett Tiszavirág ártéri sétaút. A tanösvény a közelmúltban kapott turisztikai védjegyet a Jász Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűléstől.
Ökoturizmus felsőfokon
Hazánkban több mint 550 létesítményben folytatnak ökoturisztikai-környezeti nevelő tevékenységet. Ezek közül tíz nemzeti park országszerte 27 látogatóközpontot, 47 bemutatóhelyet és 148 tanösvényt működtet. Az elmúlt évben a nemzeti parkokban csaknem másfél millióan vették igénybe az ökoturisztikai szolgáltatásokat.
A Nemzetgazdasági- és a Vidékfejlesztési Minisztérium, valamint a Magyar Turizmus Zrt, idei együttes közreműködésével az "Év legszebb ökoturisztikai létesítménye" cím elnyerésére kiírt pályázaton a tanösvény kategória második helyezettje a bernecebaráti (Ipoly Erdő Zrt.), harmadik pedig a a Saághy István Tanösvény (Szombathelyi Erdészeti Zrt.) lett.
A látogatóközpontok kategóriában az első helyezést a tihanyi Levendula Ház Látogatóközpont ( Balatonfelvidéki Nemzeti Park Igazgatóság) értel el, második a budapesti Szemlő-hegyi barlang fogadóépülete (Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság). A harmadik helyet pedig a Lengyel Annafürdőn található Turisztikai és Természetismereti Központ (Gyulai Erdészeti és Vadászati Zrt.) érte el.