Kató Miklós elmondta: az ismeretlen tettes ellen 2011-ben indított nyomozás időtartamát május 23-ig hosszabbították meg. Az üggyel kapcsolatban egyéb fejleményekről, gyanúsításról a szóvivő nem tudott beszámolni.
Korábban többször, a legutóbb tavaly szeptemberben hosszabbították meg a nyomozást, amelyet fokozott ügyészi felügyelet mellett a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság folytat le.
A velencei önkormányzat 2011 októberében tett büntetőfeljelentést ismeretlen tettes ellen a beruházás ügyében, és fel is bontotta a projekt kivitelezőjével kötött vállalkozói szerződést. L. Simon László (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője 2011. november 5-én szintén feljelentést tett a tó keleti partszakaszán található szabad strandon indult nagyberuházás ügyében hűtlen kezelés gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen.
Velencén 2008 júniusában jelentették be, hogy európai uniós támogatással 2,26 milliárd forintos turisztikai fejlesztés valósulhat meg kiemelt projektként. Az akkori közlés szerint a Velencei-tó kapuja elnevezésű, 1,58 milliárd forint vissza nem térítendő uniós támogatással megvalósítandó beruházással 80 ezer négyzetméternyi területen újítják meg a tó partját, ennek részeként egyebek mellett homokos partszakaszt és részben fedett, fűtött, illetve klimatizált korzót alakítanak ki.
A projektet 2011 nyarára kellett volna befejezni, a tó partján a 2010-es önkormányzati választás másnapján kivágták a fákat, de az építkezést 2011-ben nyár elején abbahagyták, most csak egy félkész betonépület áll a beruházás helyén. Az önkormányzat tavaly nyáron kezdett el új kivitelezőt keresni, mivel az először megbízottnak komoly likviditási gondjai voltak, több felszámolási eljárás is indult ellene.
Forrás: MTI