A támogatást nyert projektek között három olyan van, amelyik a turizmus fejlesztését idézi elő. Ezek a következők: a Baradla-barlang környékének infrastrukturális fejlesztése, ehhez kétmillió eurót adnak. Ugyancsak kétmillió euróval segítik a dél-alföldi termálgyűrű infrastrukturális fejlesztését, és hárommillió euró jut az észak-magyarországi turizmus fejlesztésére.
Ez utóbbi területen, az ország északi és keleti részén nem sikerült a gyógyvíz hasznosítása, ezért a szerkesztők kidolgozták a termálkörgyűrű tervét, azaz hogy miképpen lehetne hasznosítani a termálvizet. A körgyűrű centrumait a gyógyvízzel rendelkező, a hazai közönség által már jól ismert fürdőhelyek alkotják.
A termálgyűrű centruma Heves megyében: Eger, Egerszalók, Bükkszék, Parád, Mátraderecske, Kisköre és Heves. Borsod megyében: Bogács, Mezőkövesd, Miskolctapolca. Az észak-alföldi régióban: Nyíregyháza, Debrecen, Hajdúszoboszló, Karcag, Berekfürdő, Szolnok, Jászberény. Az illetékesek úgy vélekedtek, a részletes terv két-három éven belül készülhet el.
Ahol már több éve segít az uniós támogatás, az Miskolctapolca. A településrész fürdőhagyományai a középkorra nyúlnak vissza: a sziklákból kristálytiszta, gyógyhatású termálvíz tör elő, ebben van radon, jód, bróm, kalcium, magnézium. A víz hőmérséklete huszonkilenc, harmincegy és harmincnégy fok. Ez elsősorban fizikai kimerültség, vegetatív idegrendszeri, légzőszervi bántalmak kezelésére alkalmas. A csíramentes, páradús levegő az asztmatikus bántalmak ellen kiváló. Miskolctapolcán évekkel ezelőtt kezdődött el az idegenforgalmi fejlesztés, amely kilencszázmillió forintba kerül. Az első szakasz lezárult, elkészült a belső medencerendszer, kibővítették a napozórendszert, megújult a gyógyászat és a park.
Ez kétszázmillió forintot emésztett föl, ebből negyvenhétmillió forintot állt az Európai Unió a Phare-program keretében. A megyei fejlesztési tanács hozzájárulása negyvenötmillió forint volt. A második fejlesztési ütemnél százötvenmillió forintot költenek új medencék és egy új fürdőcsarnok megépítésére. A regionális fejlesztési tanács és a Földművelésügyi Minisztérium hozzájárulása harminc-harmincmillió forint, a megyei fejlesztési tanácsé pedig harminchatmillió forint. A 2003 közepére tervezett teljes fejlesztés negyedik üteme hétszázharmincmillió forintot igényel.
Az Európai Unió Phare Regionális Kísérleti Programjának és a Gazdasági Minisztérium kamattámogatásának segítségével épült meg Hajdúszoboszlón az Aquapark.
Ez Magyarország első vízi szórakoztató parkja. Az attrakciók: óriás csúszda, őrült folyam, négypályás multicsúszda, kamikaze, hidrocsúszda és fekete lyuk. A Spanyolországból érkezett elemek tizenkét méterről repítenek a medencébe. A legalacsonyabb csúszda is öt méter. A gyerekeket tengerpartra emlékeztető park várja elefánttal. Az érdeklődés óriási, pedig a jegyárak borsosak. Jó ötlet viszont, hogy kétórás jegyet is lehet venni, ez az idő elégséges ahhoz, hogy az ember kifulladásig csúszkáljon. Profin szervezett a kiszolgálás is, mindenhol vigyáznak és figyelnek a vendégre, a csúszás kezdetén, a végén, a lépcső alján, tetején. Arra is ügyelnek, hogy ne legyenek sokan a parkban, ezért határozott számú jegyet adnak el egy-egy menetben.