Az Európai Uniós támogatással megvalósuló Futura- interaktív természettudományi élményközpont januárban Bécsben a Ferien Messén és Pozsonyban az ITF Slovakia Tours-on is bemutatkozott. Az egykori gabonaraktár turisztikai hasznosítására Mosonmagyaróvár Város Önkormányzata 1,26 milliárd forint uniós támogatást kapott „A régió nemzetközi jelentőségű kulturális és világörökségi helyszíneinek fenntartható turisztikai célú hasznosítása" című komponensen belül.
A „FUTURA - Az egykori mosoni gabonaraktár turisztikai hasznosítása” című pályázat kapcsán az országban egyedülálló projekt valósul meg, kiemelt projektként. A Habsburg időkben épült 300 éves, fa szerkezetű, műemlék épületet korszerűen felújítják és átépítik. A felújítási munkálatok után a geotermikus energiával működő természettudományi interaktív szórakoztató és oktatási élménycentrum 2012 augusztusában nyitja meg kapuit Mosonmagyaróváron. A létesítmény közel 2000m2-en várja a diákokat, családokat, régióba érkező turistacsoportokat, akik 2-3 órában tekinthetik meg az izgalmas installációkat, amelyek 4 szinten kaptak helyet. A fejlesztés koncepciója egy állandó és tematikus interaktív természettudományi kiállítás létrehozása volt, amely szorosan kapcsolódik a Szigetközhöz, Mosonhoz és a Dunához, turisztikai vonzóerőként. Az épület 4 szintjén a 4 természeti elem a Föld, a Víz, a Levegő és a Tűz interaktív kiállítási tárgyaival ismerkedhetnek meg a látogatók, ahol a modern technológiák mellett betekintést kaphatnak a Szigetköz természeti kincseibe is.
A kiállítás egyik kiemelt látványossága a MiniSpaceWorld elnevezésű projektelem lesz, ami gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt érdekes időtöltést kínál. Az ismeretterjesztés mellett a látogatók a 40m2-es modell asztalon csodálhatják meg az induló és leszálló űreszközöket, valamint akár a pályán keringő műholdakat is, amelyek folyamatosan mozgásban vannak és interaktív módon működhethetőek is.
Az eredeti alapépület mellett helyet kap egy új épületrész is, amelyben egy közel 100 fős auditórium áll rendelkezésre, amely tematikus előadások, cégek számára tervezett konferenciák vagy tréningek számára alkalmas.
Az épület előtt egy szimbólumként is felfogható játékos térbeli szerkezet kap helyet, amely az épület felújítását, megújítását követően jelzi a környezetének, a Szigetközben élőknek, a Mosonmagyaróvárra érkezőknek, hogy az épület funkciót váltott, az eddigi zárt mezőgazdasági funkciójú épületből a város egyik legnyitottabb középülete született meg. Ez az elemrendszer az ún. „tensegrity", amely egy primitív rúdszerkezetű torony, melynek összesen kétféle eleme van, egy merev rúd és egy alig látható, hajlékony, vékony huzal. Érdekessége, hogy egyik rúd sem ér a másikhoz, a térben lebegve különös, laikus számára szinte érthetetlen erők tartják a magasban az egyes elemeket.