Az ülés a Balaton területrendezési törvény véleményezésével kezdődött. A bizottság a tervezetet parlamenti előterjesztésre alkalmasnak ítélte, bár több képviselő további módosításokat, a befektetők igényeivel kapcsolatosan több rugalmasságot kért. A törvény előterjesztője jelezte, hogy a Balaton parti települések igényeit csak bizonyos határig lehet figyelembe venni, hiszen a beépítésre szánt területeket nem lehet korlátlanul növelni.
Második napirendi pontként a közutak, repülőterek és kerékpárutak tárgyában benyújtott módosítási javaslatokat véleményezte a kormány képviselője. Rövid vita kerekedett abból, hogy a GKM „még nem kialakított koncepcióra” hivatkozva a mezőkövesdi reptér nemzetközi kereskedelmi forgalomra fejleszthető kategóriába történő átsorolására is nemet mondott, holott az érintett önkormányzatok a közlemúltban már megkötötték a szerződést a repülőtér nagyarányú fejlesztésére. A tárca elutasítása természetesen csak ideiglenes.
Mányi Roland, a turisztikai nagyberuházások miniszteri biztosaként beszámolt arról, hogy a kormány eddig 22 kiemelt projektről döntött, szerződést eddig két esetben kötöttek, de az év végéig várhatóan minden projektszerződést tető alá hoznak. Nem uniós forrásokra alapozó magán befektetőkkel témaparkok létesítéséről és nagy sportrendezvények bonyolításáról tárgyalnak. Megjelent a budapesti, nagy befogadóképességű kongresszusi központ megvalósítására (Tüskecsarnok) kiírt pályázat is. A befektetési lehetőségekről adatbázis, a projektek kidolgozásához pedig módszertani segédlet készül.
Ugyancsak Mányai Roland számolt be a TDM pályázat jelenlegi állásáról: a helyi és kistérségi TDM-ek létesítésére nyáron jelenik meg a pályázat, régiónként igen eltérő összegben. Alulról építkező rendszerről lévén szó a régiók maguk döntik el, mennyi forrást szánnak rá. Jelenleg nagyszabású kampány során ismertetik a helyiekkel a TDM szervezet fontosságát. Régiós TDM-ekre csak azután kerülhet sor, miután megerősítik, kialakítják az alap-és középszintet.
Az OKM és az ÖTM együttesen terjesztette elő a kulturális fesztiválokra vonatkozó minősítési rendszert. A cél a szabályozott és összehangolt fesztiváltámogatási rendszer megvalósítása. Fontos alapelv, hogy a tervezhetőség érdekében a fesztiválokat támogató pályázatot a tárgyévet megelőző évben hirdessék meg és bírálják el.