Az utóbbi hónapokban azt híresztelték, hogy bezár az érdi termálfürdő. Aztán a tulajdonosok tőkebevonás és a további működtetés mellett döntöttek. A Medicatus cégcsoport mint pénzügyi és szakmai befektető vállalta a fürdő és hotel üzemeltetését, s azonnal hozzálátott a munkához. Elsődleges célja volt a gyógyfürdő és a hotel jó hírnevét, magas szintű szakmai munkáját és rentábilis üzemeltetését helyreállítani. Megújult a szauna, a jakuzzi, a szolárium, és készül a sókamra, a fürdő belső terét kifestették.
„Négy napig szinte éjjel-nappal dolgoztunk, hogy minél hamarabb végezzünk a legfontosabb munkákkal – tájékoztatott Miskolczi Ottó igazgató. – Ezek persze csak az első lépések, mert még nagyon sok a tennivaló, hogy valóban Érd büszkeségévé váljon a fürdő és a szálloda.” „Annak érdekében, hogy a térség lakói ismét szívesen járjanak gyógyulni és pihenni a gyógyfürdőbe, több konkrét lépést teszünk – ezt már dr. Bakányi Zoltán orvos-igazgatótól hallottuk. – Részleges felújítást végzünk az épületen, például a fűtési rendszer, légtechnika rekonstrukcióját, a szobák berendezéseinek, burkolatainak cseréjét. Megerősítjük az intézmény egészségügyi profilját, főállású szakorvosok bevonásával fejlesztjük a mozgásszervi és posztoperatív onkológiai rehabilitációt. A közeljövőben beindítjuk a húszágyas nappali kórház keretében a komplex gyógyfürdőellátást. Március 1-jétől különböző akciókat és kedvezményeket hirdettünk meg – folytatja dr. Bakányi Zoltán –, a felnőttbelépőjegy négy órára 1450, a diák- és nyugdíjasjegy 950, a családi jegy két felnőttnek és két gyermeknek 3400 forintba kerül, míg este hattól nyolc óráig egy diákjegy áráért lehet fürödni. Növeljük a szolgáltatások tartalmát, és jelentős árcsökkentést hajtunk végre. A hotelben szintén részleges felújításokat végzünk, szeretnénk a rendezvényszervezést, főleg a konferenciaszervezést erősíteni. Az étterembe versenyképes árakkal és különböző akciókkal szeretnénk visszacsábítani Érd lakosságát.” A tulajdonosok a jövőben a hotel és a fürdő nagyszabású bővítését és átépítését tervezik. A jelenlegi 3 csillagos, 30 szobás szállodát 120-150 szobássá szeretnék bővíteni. A fürdő területe a tervek szerint szintén megnő, és a szolgáltatások száma is bővül, például súlyfürdővel. A gyógyászatban a rehabilitáción kívül plasztikai sebészetet, kozmetológiát, fogászatot, szájsebészetet szeretnének üzemeltetni.
„A beruházást 2011-ben tervezzük indítani, és 2012 nyarára már teljes üzemmel működnénk. A beruházást két ütemben bonyolítanánk le, így a szolgáltatást nem vagy csak rövid időre kellene felfüggeszteni. A komplexum sok betegnek gyógyulást és sok környékbelinek munkalehetőséget teremt. Távlati terveinket a város önkormányzatával szorosan együttműködve akár konzorciális formában szeretnénk megvalósítani. Érd Ófalut vonzóvá kívánjuk tenni a város lakosai, illetve a bel- és külföldi turisták számára. Ki szeretnénk aknázni azokat a lehetőségeket, amelyek a gazdag történelmi múltban és a Duna-part közelségében rejlenek. Igényes, hangulatos sétálóvárosrészt építenénk a rakpart és a Római út bevonásával. Az érdi szigeten tanösvényt, parkerdőt és vadasparkot létesítenénk, lehetővé téve a lovasturizmus fejlesztését is. Kézművesműhelyeket hoznánk létre a környékre jellemző régi házakból. A kastély területének rehabilitációjával és a pincerendszer felújításával a borturizmus fejlesztését tervezzük” – mondta az igazgató.