Borászok és borkedvelők egyaránt ízlelték a somogyi nedűket. Főként dél-balatoni borok és borászatok neveztek a hagyományos gasztronómiai versenyre.
Witzmann Mihály, alelnök, Somogy Megyei Közgyűlés:
- Én bízom benne, hogy ez egy rang, és hát az elmúlt évek az mutatják. Énnekem a második, általam szervezett Somogy Bora verseny ez a mai rendezvény, amin részt vehetek. És ez a két év is azt mutatta, hogy azért ezt szívesen veszik a borosgazdák, a pincészetek és szívesen neveznek erre a megmérettetésre.
25 bort kóstolt a zsűri.
Molnár Olivér, nyugalmazott igazgatóhelyettes, Borminősítő Intézet:
- Nagyon sok komponense van, egyrészt a tisztaság, a szín, a fajtajelleg, illat, zamat, és utána jön még az összbenyomás. Lényegében mi most a 20 pontos bírálatot alkalmazzuk.
12 fehér-, 11 vörös- és 2 rosé közül kellett dönteniük. Színre és tisztaságra maximum 2-2 pont adható, az íz, zamat legfeljebb 4 pontot ér, a döntő mégis az összbenyomás, ez nyom a legtöbbet a latba, 12 pont adható erre. A versenyen 2009, 2010, 2011-es évjáratú, legalább borvidéki szintű borversenyen már minősített nedűkkel lehetett nevezni. A színvonalra tehát nem lehetett panasz.
Witzmann Mihály, alelnök, Somogy Megyei Közgyűlés:
- A Somogy megyei borászatnak, a dél-balatoni borászatnak egyre nagyobb az elismertsége, nemcsak Magyarországon, hanem Európa-szerte, sőt, világszerte is.
-
A szakmai és a társadalmi zsűri voksa alapján a Podmaniczky Pincészet 2011-es évjáratú Rajnai Rizlingje lett Somogy Bora. Díját a Balatonlellei Borhét zárónapján, augusztusban veheti át a borász.
(Híradó Somogy TV)