A szervezet tájékoztatása szerint megkeresték Nagy Márton nemzetgazdasági minisztert, és azt szeretnék elérni, hogy a vendéglátás versenyképességét erősítő csomag elemeihez a cukrászdák is csatlakozhassanak.
Fotó: DepositPhotos.com
Erdélyi Balázs, a 120 éves fennállását idén ünneplő ipartestület szakmai elnöke úgy fogalmazott:
a cukrászdák üzleti modellje áll a legközelebb az éttermi vendéglátáshoz, hiszen magas élőmunka-igénnyel, szakképzett munkaerővel és helyben készített, kézműves minőséget képviselő termékekkel dolgoznak.
Az ipartestület szerint a támogatási csomag kiterjesztése érdemi lendületet adhatna az ágazat innovációjának, fejlődésének és versenyképessége megőrzésének is.
Selmeczi László társelnök pedig arról beszélt: a kormány nyitottan fogadta a felvetéseiket, így a tárgyalások folytatódnak – többek között a régóta várt, kedvező hitellehetőségek kapcsán.
A közlemény szerint a megbeszéléseken szó esett még az ágazat aktuális helyzetéről, a szakmai trendekről, az utánpótlás kérdéséről, valamint a várható fejlesztésekről és innovációkról is – tehát arról, milyen jövőkép vár a magyar gasztronómia egyik legrégebbi, legnagyobb hagyományú területén dolgozókra.