Ismét több százan tüntettek a vendéglátóhelyek megnyitásáért

A vasárnapi tüntetés után hétfőn ismét legalább 2-300 ember ment ki a Hősök terére, hogy a koronavírusjárvány miatt meghozott intézkedések, köztük a vendéglátóhelyek bezárása ellen, tiltakozzanak.

A rendőrség a vasárnapi tüntetéshez hasonlóan ismét igazoltatta a résztvevőket, közölték velük, hogy a rendezvény sérti a gyülekezési jogot és a veszélyhelyzet idejére felfüggesztő rendeletet, jelenlétükkel szabálysértést követnek el, ezért felszólították őket, hogy a legrövidebb útvonalon távozzanak. A Telex helyszíni tudósítója arról számolt be, hogy az egyik felszólalót a rendőrök körbeállták, majd átkutatták a ruházatát és a táskáját. Ezután nagyjából 10-20 fiatal leült a tér közepén, és így tiltakoztak a rendőri igazoltatás ellen.

Negyed kettő felé többen elindultak haza, miután a rendőrök is erre szólították fel azokat, akiket igazoltatttak. A nagyjából 200 fős keménymag továbbra is kitartott, miközben egy komolyabb rendőri sorfal gyülekezett a tér Műcsarnok felőli oldalán.

„Ez nem a vírusról szól! Amíg ti osztozkodtok, mi éhen halunk!” – lehetett olvasható egy táblán, egy másikon pedig tömött BKV-ról, tömött plázákról és tömött kaszinókról írtak – ezzel állították szembe a bezárt éttermeket.



Ecsenyi Áron szervező arról beszélt a rendezvény egy pontján, hogy a polgári engedetlenséghez mindenkinek joga van, és arra a párhuzamra hívta fel a figyelmet, hogy Kaleta Gábor félmilliós büntetést kapott, miután 19 ezer, gyerekekről szóló pornográf felvételt találtak a számítógépén. Ezzel szemben őket 1,5 millióra büntették múlt vasárnapi demonstráció miatt.

Ecsenyi bejelentette, hogy vasárnap délben folytatják a tiltakozást, a Kossuth térre hirdetik meg a következő megmozdulást, később pedig már azt mondta, hogy mostantól minden nap délután 16 órára várják a demonstrálókat a Parlament elé.

14 óra után már alig 60-70 ember maradt a Hősök terén. A főszervezők is jelezték, hogy a rendezvénynek vége, de többen még nem akartak hazamenni. A rendőrök a tér több sarkán is felsorakoztak, páran közülük pedig videófelvételeket készítettek az igazoltatásokról és a tiltakozásról.

A vasárnapi tüntetés megszervezése miatt Ecsenyi Áront, testvérét és harmadik társukat fejenként 500 ezer forintra büntette a rendőrség. Ecsenyi azt mondta, ez nem tántorította el attól, hogy a hétfői demonstrációt is megtartsák, és arra buzdítják az üzlettulajdonosokat, hogy hétfőn tömeges üzletnyitással gyakoroljanak polgári engedetlenséget. A Police.hu vasárnap esti közleménye szerint összesen hat emberrel szemben kellett intézkedni.

Forrás: Telex


Csehországi borturisztikai konferencia – magyar résztvevőkkel

Csehországi borturisztikai konferencia – magyar résztvevőkkel 

Három magyar résztvevő a mikulovi Nemzetközi Borturizmus Konferencián.
Etyek nagyra törő terve: felkerülni a világ pezsgő térképére

Etyek nagyra törő terve: felkerülni a világ pezsgő térképére 

Az Etyeki Pezsgő hivatalosan eredetvédett státuszt kapott.
Terített asztal a Balatonnál – gasztro-évadnyitó Tihanyban

Terített asztal a Balatonnál – gasztro-évadnyitó Tihanyban 

Hagyományteremtő„Balaton Expo”-n jelent meg a régió kínálata a Balaton asztalán.
Fontos termék a vendéglátóipar szereplőinek

Fontos termék a vendéglátóipar szereplőinek 

Új névvel és telephelyen, kibővített termékportfólióval és nemzetközi terjeszkedéssel folytatja működését Magyarország vezető újrahasználati rendszere, a Cup Revolution.
Felvásárolták az albán Spar-hálózatot

Felvásárolták az albán Spar-hálózatot 

Koszovó legnagyobb kiskereskedelmi hálózata, a Viva Fresh Store felvásárolta a Spar Albánia üzleteit a helyi Balfin befektetési csoporttól.
Balatoni vörösborokat díjaztak Berlinben

Balatoni vörösborokat díjaztak Berlinben 

Ki mondta, hogy a balatonfüredi borvidék kizárólag fehérborok készítéséhez kiváló terület?
Itthon újabb szarvasmarhatelepen jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

Itthon újabb szarvasmarhatelepen jelent meg a ragadós száj- és körömfájás 

Az első tünetek kedden jelentkeztek a Levél településen található, 3000 egyedet számláló szarvasmarha-állományban.
Jön egy stílusos villásreggeli

Jön egy stílusos villásreggeli 

Stílusos Vidéki Villásreggeli Fesztivál és majális- egy igazán ragyogó program a gasztronómia és az utazás szerelmeseinek.
Megújult étlappal vár az etyeki birtok

Megújult étlappal vár az etyeki birtok 

Defend Márk séf és csapata tálalásában mutatják be a friss ötletekre és szezonális alapanyagokra épülő megújult étlapot.
Zenés-táncos estek a Gundelben

Zenés-táncos estek a Gundelben 

Hagyományélesztés modern köntösben: áprilistól zenés-táncos estek a Gundelben.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.